Lietuvoje

2018.10.23 18:35

Įvertino popiežiaus vizitą: atnaujintos šventovės liks Lietuvos žmonėms

Po popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje praėjo lygiai mėnuo. Bažnyčios ir valstybės atstovai sako, kad vizitas pavyko puikiai – jį gerai įvertino ir užsienio žiniasklaida, ir Vatikanas. Vyriausybės kanceliarijos duomenimis, iš viso popiežiaus vizitas Lietuvai kainavo apie 3 mln. eurų. Pasak kanclerio, tai buvo puiki galimybė Lietuvai pasirodyti visam pasauliui.

„Labai didelis džiaugsmas, kad viskas gerai pasisekė, kad matosi ne tik organizacinė, bet ir finansinė sėkmė, neįkritome į kažkokią didelę duobę, be skolų. Bet taip pat ir dvasine prasme, kad labai daug žmonių buvo paliesti popiežiaus žinios, popiežiaus vizito ir didelis džiaugsmas, kaip nuskambėjo pasaulyje Lietuva“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Vyriausybės kanceliarijos duomenimis, iš viso popiežiaus viešnagė Lietuvoje galėjo kainuoti iki 3 mln. eurų. Pavyzdžiui, Šventojo Tėvo vizitas Airijoje, trukęs 32 valandas, atsiėjo 32 mln. eurų.   

„Nepamirškime, kad ir kai kurios investicijos, kurios atėjo papildomai į Lietuvos šventoves ruošiantis vizitui, tikrai jos niekur neiškeliavo, tai lieka Lietuvos žmonėms, piligrimams, kurie čia lankysis“, – pabrėžė vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.

Per Vilnių ir Kauną nusidriekusios apsauginės tvorelės ilgis, pasak vizito organizatorių, siekė 20 kilometrų. Apsauga, anot vidaus reikalų ministro, buvo pasiruošusi veikti bet kuriuo metu, o galimos grėsmės buvo suvaldytos. 

„Kai atvažiuoja asmuo, kuris pasaulyje labai puikiai žinomas, negalime kalbėti vien tik lokaliai, žiūrint, kas vyksta Lietuvoje. Analizuotos ir retrospektyviai grėsmės. Pareigūnai buvo nuvykę į Airiją, kur buvo vizitas, ten matėme įvairių situacijų, protestuojančių žmonių“, – sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Iš viso su popiežiumi susitikti Vilniuje ir Kaune atvyko apie 200 tūkst. žmonių, prisidėjo apie 1,5 tūkst. savanorių, iš kurių vyriausiajai 70 metų.

Išsamiau – reportaže.