Lietuvoje

2018.10.21 09:17

Vilniuje – susitarimas dėl kariuomenės brigados priskyrimo Vokietijos daliniui

BNS2018.10.21 09:17

Krašto apsaugos ministerijoje sekmadienį bus pasirašytas susitarimas dėl Lietuvos kariuomenės brigados „Geležinis Vilkas“ priskyrimo vienai Vokietijos divizijų.

Susitarimą pasirašys Lietuvos ir Vokietijos kariuomenių sausumos pajėgų vadai.

Pasak Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vado brigados generolo Valdemaro Rupšio, susitarimas padės užtikrinti geresnę sąveiką su Lietuvoje dislokuotu Vokietijos vadovaujamu tarptautiniu NATO batalionu.

Nuo šių metų Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ jau pradėjo vykdyti bendrą karinį rengimą su Vokietijos sausumos pajėgų vienetais.

„Priskyrus Lietuvos brigadą Vokietijos divizijai, mokymų ir pratybų programa tik intensyvės“, – rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Be štabo lygmens mokymų, taip pat bus organizuojami specialistų kursai, patirties pasidalinimo seminarai. Planuojamas ir Lietuvos karininkų skyrimas tarnauti į Vokietijos divizijos štabą.

Tarptautinis NATO batalionas Lietuvoje yra integruotas į „Geležinio Vilko“ brigadą.

Ši brigada iki 2018 metų mokymo tikslais buvo daugiau nei dešimtmetį priskirta Danijos divizijai. Nuo šių metų bendradarbiavimą su danais perėmė kita Lietuvos kariuomenės brigada „Žemaitija“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt