Lietuvoje

2018.10.18 22:47

Dzūkijoje atidarytas ornitologinio turizmo centras

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.10.18 22:47

Varėnos rajone, prie Merkinės, tarp Mergelių akių ežerų, ketvirtadienį pristatytas naujas Dzūkijos nacionalinio parko ornitologinio turizmo centras.

Pasak Dzūkijos nacionalinio parko direktoriaus Eimučio Gudelevičiaus, planuojant ornitologinį projektą pirmiausiai buvo galvojama iškirsti uosialapius klevus Nemuno salose ties Merkine ir atkurti ten buvusias paukščių buveines. O kad salo vėl neužaugtų krūmais ir medžiais, nupirkti vietos ūkininkams mėsinių galvijų, kurie ten ganysis.

Tai virto bendru Lietuvos ir Lenkijos projektu „Gamtos paveldo panaudojimas ornitologinio turizmo plėtrai Dzūkijoje ir Bierbzos slėnyje”.

„Mergelių akys yra ežeriukai, susieti tarpusavyje Stangės upeliu. Tarp jų, rekreacinėje teritorijoje, jau 20 metų stovėjo apleistas pastatas. Sugalvojome, kad būtų labai prasminga ornitologijos centrą įrengti ten, kur renkasi paukščiai“, – pasakojo E. Gudelevičius.

Paukščių stebėjimu susidomėję turistai galės apsistoti ornitologijos centre su palapinėmis ar kemperiais.

Bendra projekto vertė – 958 tūkst. eurų, iš jų 335 tūkst. eurų teko Dzūkijos nacionaliniam parkui, o kitus naudojo projekto partneriai – Lietuvos ornitologų draugija ir Lenkijos Bierbzos nacionalinis parkas.

„Už tuos pinigus buvo nupirkti galvijai, plaustas jiems plukdyti į salą, išleista kompaktinė plokštelė su paukščių balsais, Eugenijaus Drobelio knyga „Laukinės gamtos glūdumose“, atliktas ornitologijos centro pastato kapitalinis remontas, įrengtos dušinės ir kemperių statymo vietos“, – vardijo E. Gudelevičius.

Jo teigimu, paukščių stebėjimo turizmas yra labai populiarus Europos šalyse, o tokie turistai linkę keliauti kemperiais.

Daugiau apie naująjį ornitologinio turizmo centrą sužinosite žiūrėdami Rūtos Lankininkaitės reportažą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt