Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.13 22:19

Ar tikrai veikia naujoji vaiko teisių apsaugos sistema

Po Kauno tragedijos, kai girtas tėvas sumušė savo keturių mėnesių kūdikį, Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija dar kartą bandė ieškoti priežasčių, kodėl ir vėl nesuveikė nuo liepos 1 dienos formaliai reformuota vaiko teisių apsaugos sistema. Naujoji respublikinė vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba atsakomybės neprisiima.

Seimo savižudybių ir smurto prevencijos komisija šią savaitę bandė aiškintis, kaip nutiko, kad po Matuko tragedijos reformuota vaiko teisių apsaugos sistema ir vėl nesuveikė.

Nuo liepos 1 dienos pradėjusios veikti centralizuotos Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė kalba tą patį, ką Matuko atveju sakė savivaldybių institucijos, kad neturėjo jokios informacijos, apie tai kad šeima, be sumušto kūdikio auginusi dar du vaikus, jiems pavojinga ir jokios atsakomybės neprisiima.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kuriai pavaldi vaiko teisių apsaugos tarnyba, vadovai rodo į teisėsaugos institucijas.

Seimas taip pat dar nežino, ką daryti.

Seimo savižudybių ir smurto prevencijos komisija prie išeičių paieškų žada grįžti, kai teismas priims sprendimus kaip įtariama kūdikį sumušusio tėvo byloje. Kūdikį kitą savaitę tarnybos planuoja grąžinti motinai, kuriai siūloma gyventi socialines paslaugas teikiančioje įstaigoje.

Plačiau apie tai – Kristinos Jackūnaitės ir Loretos Mačiulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi