Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.22 19:16

Prie hospiso neplanuotai sustojęs popiežius pravirkdė tikinčiuosius: tai – nežemiškas jausmas

LRT.lt 2018.09.22 19:16

Popiežius Pranciškus pateisino spontaniško Katalikų bažnyčios vadovo vardą – keliaudamas link Katedros aikštės ne pagal oficialią programą sustojo prie hospiso palapinės, kurioje palaiminimo laukė lovose suguldyti sunkiai sergantys ligoniai. Susirinkusieji tikintieji nesulaikė ašarų ir negalėjo patikėti, kad pavyko pasisveikinti ir paspausti ranką Šventajam Tėvui.

Papamobiliu keliaudamas link Katedros aikštės, popiežius Pranciškus nusprendė sustoti prie hospiso ir suteikti malonę ligoniams.

Šalia hospiso susirinkę tikintieji nelaikė ašarų ir susijaudinimo – kai kurie iš jų visai nesitikėjo, kad popiežius iš tiesų sustos.

„Man popiežius paspaudė ranką. Nežemiškas jausmas. Turime eiti popiežiaus keliu, būti geresniais ir gailestingesni kitiems. Tai mūsų tėvynės ateitis ir gerovė“, – susijaudinusi kalba iš Alytaus atvykusi Irena.

„Taip, žinojome, kad sustos. Hospise mirė mūsų artimas žmogus, todėl labai tikėjomės popiežiaus sustojimo“, – portalui LRT.lt sako Ingrida iš Vilniaus.

„Jis buvo prie pat mūsų, istorinis momentas vyko prie pat mūsų. Paspaudėme ranką. Jaučiuosi pakylėta, esu mokytoja, tai papasakosiu visiems vaikams. Popiežius šaunus, gražus, plačiai šypsosi – net ir dabar virpa širdis prisiminus“, – įspūdžiais dalijasi Žana iš Vilniaus.

Palaimintojo kunigo Mykolo Sapočkos hospiso įkūrėja Michaela Rak tikina, kad hospiso ligoniai viltingai meldėsi, kad popiežius sustotų. 

„Kai mūsų ligoniai kalbėjo rožinį, jie tikrai širdyje turėjo viltį, kad susitiks su popiežiumi ir ta viltis jų neapleido. Ir iš tikrųjų tai  įvyko. Esame be galo laimingi ir dėkingi Šventajam Tėvui“, – portalui LRT.lt teigia M. Rak.

„Prieš 25-erius metus  lankiausi Jono Pauliaus II vizite ir taip pat pavyko jį  pamatyti iš arti. Šį kartą aš buvau įsitikinusi, kad Pranciškus sustos. Dabar krūtinėje jaučiu didžiulį jaudulį“, – tikino  kartu su drauge atėjusi Liuba.

Pagal oficialią programą, po apsilankymo ir maldos Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, Koplyčioje, popiežius turėjo važiuoti tiesiai link  Katedros aikštės. Vis dėlto spontaniškumu garsėjantis popiežius sustojo prie palapinės, po kuria lovose buvo suguldyti sunkiai sergantys ligoniai.

Kaip anksčiau buvo rašyta portale LRT.lt, hospisas intensyviai ruošėsi popiežiaus Pranciškaus vizitui ir net tikėjosi Šventojo Tėvo sustojimo.

„Turime vilties, kad jis, matydamas ligonių kasdienybę, viltį akyse ir norą jį pasveikinti, tikrai stabtels. Turime tokią viltį“, – teigė hospiso atstovė.

Visus renginius, kuriuose dalyvaus Lietuvoje rugsėjo 22–23 d. viešėsiantis popiežius Pranciškus, transliuoja LRT.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi