Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.21 17:56

Popiežiaus vizito laukiant: kaip pasikeitė Vilnius

Šeštadienį į popiežiaus susitikimą su jaunimu Vilniaus katedros aikštėje bus atneštas ypatingą reikšmę tikintiesiems turintis Dievo Gailestingumo paveikslas. Katedros aikštėje bus parodytas ir Gailestingumo koliažas – derinant atspalvius bandyta atkurti paveikslą iš savo nuotraukas atsiuntusių žmonių veidų.

„Lietuvių kalboje gailestingumas turi liūdną reikšmę – kažko pasigailėti, bet iš tikrųjų popiežius savo pavyzdžiu parodo, kad gailestingumas – žmogaus orumo prisiminimas. Kad nėra nevertingo žmogaus, kažkokio, kurį mes turėtume smerkti“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako Vilniaus piligrimų centro vadovė Inesa Čaikauskienė.

Paveikslas nutapytas praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje. Tuo metu iš Vilniaus kilo ir pats Gailestingumo kultas.

„Gailestingumo žinios esmė yra, kad žmogus atsigręžtų į Dievo gailestingumą ir kad jis darytų gailestingumo darbus savo artimui. Tas paveikslas buvo duotas žmogui kaip priminimas“, – aiškina I. Čaikauskienė.

Išsamiau – pokalbio įraše.

Visus renginius, kuriuose dalyvaus Lietuvoje rugsėjo 22–23 d. viešėsiantis popiežius Pranciškus, transliuos LRT. Popiežiaus vizito programą galite rasti čia.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi