Lietuvoje

2018.09.21 11:28

R. Šimašiaus atsakas E. Gentvilui: tegu komentuoja, kodėl stagnuoja partija

ELTA2018.09.21 11:28

Vilniaus meras Remigijus Šimašius atsakė liberalų partijos lyderiui Eugenijui Gentvilui, penktadienį užsiminusiam, kad liberalams priklausantis sostinės meras kitų metų savivaldos rinkimuose gali steigti rinkimų komitetą.

„Eugenijus Gentvilas geriau galėtų komentuoti, kodėl partija vis dar stagnuoja, o aš savo galutinę poziciją dėl Vilniaus rinkimų strategijos pasakysiu tada, kai tam bus laikas“, – Eltai sakė R. Šimašius. 

Penktadienį E. Gentvilas „Žinių radijui“ teigė, kad nors liberalų partijos Vilniaus skyriaus sprendimo nėra, R. Šimašius nori savivaldos rinkimuose steigti rinkimų komitetą. Pasak liberalų lyderio, R. Šimašius tikriausiai mano, kad jam naudingiau rinkimuose dalyvaujant su komitetu, nei su partija. 

„Iš šalies yra tokia interpretacija, kad R. Šimašiui naudingiau būtų kandidatuoti su komitetu, o ne su partija. Teoriškai gali būti situacija, kad Vilniaus rinkimuose matysime Šimašiaus komitetą ir partijos sąrašą – tai priklauso nuo partijos skyrių sprendimo. Mes suinteresuoti, kad Vilnius būtų liberalų miestas, ar bus Šimašius su komitetu, ar su partija“, – penktadienį „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ sakė E. Gentvilas. 

Kartu E. Gentvilas pridūrė, kad po šio galimo R. Šimašiaus žingsnio partija išgyventų.

„Gaila kiekvieno žmogaus ir susibūrimų, kurie pasisuka nuo partijos, tačiau viskas yra išgyvenama. (...) Bet kuriuo atveju nematau tikslo bėgti į populizmo lankas“, – tikino liberalų vadovas. 

Liberalai keblumų patiria ir Klaipėdoje, kurios liberalų skyrius rinkimuose nusprendė kelti ne dabartinio mero Vytauto Grubliausko, o Simono Gentvilo kandidatūrą. Tuo nepatenkintas Klaipėdos meras prakalbo apie galimybę rinkimuose dalyvauti be partijos palaikymo. „Būčiau prastas politikas, jei neišbandyčiau visų galimybių siekti posto“, – LRT TELEVIZIJAI trečiadienį sakė V. Grubliauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt