Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.02 21:15

S. Skvernelis: premjero postas trukdytų rinkimams

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis dažnai įvardijamas kaip vienas iš kandidatų, kurie sieks Lietuvos prezidento posto. Apie premjero rinkiminius planus pokalbis „Savaitėje“.

– Esate įvardintas realiu kandidatu. Neva esate sakęs, kad tai bus lengvesnis postas negu tai, ką darote dabar, ir niekur nemačiau jūsų paneigimo. Ar galite patvirtinti, kad tikrai ketinate, galvojate apie tai?

– Galiu patvirtinti, kad tikrai ketinu ir galvoju dar dirbti šitose pareigose, kuriose esu. Išvados, kurias padarė jūsų kolega (Edmundas Jakilaitis – LRT.lt), tai yra jo išvados. Aš tik kalbėjau, kad, taip, ir esu tos pačios nuomonės, kad šita pozicija valstybėje, man atrodo, yra tikrai sudėtingiausia ir sunkiausia.

Aš nedalyvauju rinkiminėje kampanijoje, ir tikrai bandymas dabar mane velti... Tai iš esmės trukdytų vyriausybės darbui, dėl to aš kategoriškai tą atmetu ir nuosekliai darbuojuosi kaip Lietuvos ministras pirmininkas ir ateityje tą darysiu.

– Bet jūsų retorika – užmojai sutvarkyti kainas, kalbos apie augančias pajamas, o tai reiškia gerėjantį gyvenimą, pastangos, kad verslo ir politikų ryšiai būtų skaidrūs, galų gale jūs pasisakote už Seimo narių mažinimą – visa tai yra tokia retorika, kuri tarsi nukreipta į ateitį ir galvojant apie rinkimus.

– Ne, jeigu pažiūrėtumėte į vyriausybės programą, tai visa tai, ką pasakėte, yra vyriausybės programa. Galbūt mūsų skirtumas yra tas nuo ankstesnių kai kurių vyriausybių, kad mes tuos programinius įsipareigojimus įgyvendiname. Tai yra daroma nuo pirmos darbo dienos nuosekliai.

– Gerai, tada pasakykite – buvimas premjero poste apsunkina situaciją dalyvauti prezidento rinkimuose ar palengvina, jūsų požiūriu?

– Aš manau, kad jeigu iki šiol, man atrodo, (prezidento rinkimuose – LRT.lt) nedalyvavo nė vienas ministras pirmininkas, ir aš prisimenu gerbiamą kolegą Algirdą Butkevičių, kuris taip pasakė, tai aš manau, kad tai tikrai apsunkina.

– Jeigu apsispręstumėte dalyvauti, jūs pasitrauktumėte tokiu atveju iš premjero kėdės?

– Čia daug tokių tariamųjų nuosakų, kas būtų, jeigu būtų. Tikrai apie tai net negalvojau. Kadangi reikėtų priimti kažkokius kitokius sprendimus, tada būtų galima svarstyti, ką toliau daryti. Konstitucija, įstatymai nedraudžia dalyvauti prezidento rinkimuose nei Seimo nariui, nei ministrui, nei ministrui pirmininkui.

– Nedraudžiama, bet sudėtinga, pats sakote

– Be abejo tai tikrai sudėtinga ir manau, kad jeigu būtų kažkas, tai būtų pakankamai tikrai didelis iššūkis.

– Trauktumėtės (iš ministro pirmininko pareigų – LRT.lt) vis dėlto?

– Jeigu kas nors puoselėja viltis ir norėtų, kad tokiu būdu pasikeistų ministras pirmininkas, tai tikrai ne.

G. Nausėda, E. Genio/LRT

– Gitanas Nausėda sako, jeigu atsirastų toks žmogus, kuris galėtų suvienyti besiginčijančius jūsiškius – valstiečius žaliuosius – ir konservatorius, ir prasidėtų kažkoks normalus darbas, tai jis tada galbūt nekandidatuotų, nes tai būtų jo tikslas suvienyti. Ar jūs galėtumėte būti toks žmogus, kaip manote?

– Aš manau, jeigu mes žiūrėtume retrospektyviai į visas prezidento rinkimų kampanijas, turbūt nė vienas nesakė, kad aš noriu skaldyti Lietuvą, bet Lietuva arba jos atskiros grupės, kurios yra supriešintos ar susipriešinusios, pirmiausia pačios turėtų norėti susivienyti.

Matėme ir tokių, kurie buvo lyg vienytojai, bet supriešino ir suskaldė Lietuvą gerokai daugiau, negu tas, kuris galbūt net nekėlė tokių tikslų, kad reikia vienyti. Taip, natūralus noras yra, ir tai, manau, viena iš prezidento misijų girdėti visus, būti visiems vienodai teisingu ir stengtis atlikti tą teisingą vienijančio moderatoriaus vaidmenį ne tik tarp visuomenės, bet ir, kas labai svarbu, ir tai ypač yra pastarųjų metų didžiulė problema, tarp valdžios institucijų, kad jos dirbtų ranka rankon valstybės labui.

– Premjere, G. Nausėda paskelbė, kad jis traukiasi iš banko rugsėjo 7 dieną. Mažai abejojančių, kad jis tikrai dalyvaus rinkimuose, bet jis tą pasakys iš karto po to, kai jau išeis iš banko. Kada jūs planuojate tą pasakyti?

– Aš dabar neplanuoju apskritai apie tai kalbėti, ir tą sakyti. Aš tikrai nemanau, kad reikėtų pasakyti, kad aš nedalyvauju. Tiesiog ateis tie terminai, kada asmenys, kurie nori dalyvauti rinkimuose, turi padaryti tam tikras procedūras, jeigu aš jų būsiu nepadaręs, tai klausimas ir automatiškai nebeiškils. Jeigu aš drįsčiau kitaip, vadinasi, tai irgi pamatysite iš karto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi