Lietuvoje

2018.08.27 20:25

Medikai sunerimę: nauja sutartis gerins darbdavių padėtį, o protestai būtų draudžiami

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.27 20:25

Medikai vėl kyla į kovą. Jų netenkina kolektyvinės sutarties projektas. Pagal jį – nebus skaičiuojami viršvalandžiai, pacientai galėtų lengviau prisiteisti žalos atlyginimą. O piktintis dėl to, priėmus sutartį, netgi negalėtų – protestai ir streikai būtų draudžiami. Esą pagrindinių gydymo įstaigų profsąjungos lieka neišgirstos. Sveikatos ministras Aurelijus Veryga sako, kad kalbėtis kviečia visus, o apie kai kuriuos sutarties punktus teigia ir pats negirdėjęs – mat atostogavo.

Medikai dar balandį kovojo už geresnes darbo sąlygas. Jie skelbė, kad vėl rinksis, jei jų prašymai nebus išgirsti, tačiau plakatus medikams gali tekti visam laikui paslėpti. Pagal rengiamą kolektyvinę sutartį jie protestuoti negalėtų.

Medikų sąjūdžio tarybos narys Vytautas Kasiulevičius kalba apie įvairių protesto formų galimybę.

„Protesto formų yra įvairių, ir mes norėtume, kad šakinėje sutartyje tai būtų įteisinta, nebūtinai streikas, paralyžiuojantis gyvenimą“, – sako V. Kasiulevičius.

Tik iš atostogų grįžęs sveikatos apsaugos ministras pats nustebo, kad sutartimi, kurią ir rengia ministerija, bandoma uždrausti protestus.

„Dar nežinau tų paskutinių dalykų, žiūrėsime, visi suprantame, kad sveikatos sektorius nėra šiaip sektorius, ir streikavimas gali būti susijęs su rizikomis, tai turi būti žiūrima atsargiai. Dėl piketavimo – man naujiena, kas valstybėje tai gali uždrausti“, – sako A. Veryga.

Medikai suskaičiavo, kad iš daugiau nei šimto kolektyvinės sutarties punktų jų darbo sąlygas iš tiesų gerina vos keli. Kiti gerina darbdavių padėtį – štai gydytojų viršvalandžiai ir toliau nebus skaičiuojami, o algos dėl ilgų valandų esą nekils.

Daugiau apie tai – Aistės Valiauskaitės reportaže

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt