Lietuvoje

2018.07.13 17:05

Krašto apsaugos savanorių pajėgoms vadovaus D. Pašvenskas

LRT.lt 2018.07.13 17:05

Liepos 13 d. oficialioje ceremonijoje Vilniuje Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vado pareigas iš pulkininko Arturo Jasinsko perėmė pulkininkas leitenantas Dainius Pašvenskas.

„Man yra didelė garbė perimti vadovavimą pajėgoms ir priimti Krašto apsaugos savanorių pajėgų vėliavą, kuri primena mums kada buvo įkurtos Savanorių pajėgos – tuometinė Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba, kada mūsų jaunai valstybei buvo iškilusi didelė grėsmė, o už ją savo pečius surėmę stojo daugybė drąsių vyrų ir moterų, pasiryžusių savo valstybę ginti sumokant už jos laisvę net aukščiausią kainą“, – ceremonijos metu sakė plk. ltn. D. Pašvenskas

Vilniuje, aikštėje prie KASP štabo vykusiame renginyje dalyvavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys, Sausumos pajėgų ir KASP vienetų vadai, kariai savanoriai, kiti svečiai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Trejus metus Savanorių pajėgoms vadovavęs plk. A. Jasinskas tarnybą tęs Lenkijoje įsikūrusioje trišalėje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadoje LITPOLUKRBRIG.  

Plk. ltn. D. Pašvenskas prieš paskyrimą į KASP vado pareigas, atliko Lietuvos kariuomenės vado padėjėjo funkcijas. Karininkas Lietuvos kariuomenėje tarnauja nuo 1991 metų.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos rengia karius savanorius Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos ginkluotai gynybai. Pajėgose tarnauja apie 4 900 karių savanorių – pagal kario savanorio sutartį savanoriškai įsipareigojusių karo prievolininkų, atliekančių nenuolatinę karo tarnybą. Kovinio rengimo pratybos kariams savanoriams vyksta apie 30 dienų per metus, dažniausiai savaitgaliais, todėl savanoriai suderina tarnybą kariuomenėje ir civilinę veiklą – darbą ar studijas.