Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.06 21:58

Tęsiasi Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas, vadinamas didelių idėjų ir geros muzikos festivaliu

Prienų rajone prasidėjo ketvirtasis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas. Tris dienas vyksiančiame renginyje laukiama daugiau nei 3 tūkst. dalyvių. Programoje – keli šimtai verslo, politikos, mokslo ir kultūros atstovų.

Didelių idėjų ir geros muzikos festivaliu vadinamame renginyje – ir akrobatinės jogos meistrai. Šalia kitų veiklų ant vejos įsitaisę sportininkai sako, pasimankštinus ir darbas kūrybiškesnis, bet svarbiausia – ugdomas pasitikėjimas vieniem kitais, o to lietuviams kiek trūksta.

„Kai mes turime pasitikėjimą, mažėja biurokratija, prasideda komandinis darbas, komandiniai rezultatai, šalis gali augti. Kai galime remtis vienas kitu, tada pasiekiame aukštus tikslus“, – sakė akrobatinės jogos kūrėjas Karolis Valickas.

 O vieną įspūdingiausių reginių festivalyje pristatė menininkė Jolita Vaitkutė Dikčė. Iš 400 kilogramų vaisių ji sukūrė karaliaus Mindaugo portretą.

Per kelias dienas festivalyje susitiks daugiau nei 3 tūkst. pasaulio lietuvių jaunimo.

„Aš pati gyvenau Italijoje, Ispanijoje, ir paskutinė stotelė buvo Danija. Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas man atrodo yra ta vieta, kur aš galiu sutikti bendraminčius, kurie mato plačiau, mato daugiau. Antri metai, kai čia atvykstu, ir tokia šilta nostalgija“, – kalbėjo susitikimo dalyvė Adelė Jaškūnaitė.

Tarp renginio pranešėjų – ir svečiai iš Ukrainos, Jungtinės Karalystės, JAV, Ruandos. Taip pat siūlomos specialios susitikimų sesijos kuriose nišinių verslų kūrėjai, įkvėpėjai, lietuviai, studijavę ar dirbę geriausiuose pasaulio universitetuose, dalijasi patirtimi.

„Tikimės, kad kalbos virs darbais. Tikimės, kad į Lietuvą grįš daugiau žmonių, kad čia atvykstantys lietuviai grįš į Lietuvą, turėsime daugiau tarpusavio supratimo, geriau sutarsime, būsime dar labiau pilietiški“, – vylėsi Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo organizatorė Ieva Davydenko.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime – ir LRT erdvė. O transliacijas iš festivalio galima stebėti per LRT KULTŪRĄ ir LRT.lt portale.

„Aš manau, kad labai svarbu, kad vystosi diskusijų kultūra ir įvairaus amžiaus žmonės gali padiskutuoti, įvairių sluoksnių, įvairiomis temomis, apsikeisti nuomonėmis. Manau, kad tos diskusijų kultūros ir pagarbos kito nuomonei Lietuvoje labai trūksta“, – sakė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Renginys vyks iki sekmadienio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi