Lietuvoje

2018.06.30 22:14

Seimo opozicija neigiamai vertina „buldozeriu“ stumtus įstatymus

Šeštadienio pavakarę, sugiedoję himną, parlamentarai išsiskirstė iki rudens. Paskutinę savaitę dirbta itin intensyviai, rengta neįprastai daug posėdžių, kad Seimas spėtų priimti mokesčių ir pensijų reformas. Opozicija valdančiuosius kaltina dėl buldozeriu priimtų įstatymų, o politologų teigimu, sesija buvo kaip niekad padrika.

 „Didelį nerimą kelia pavojus demokratijai, kurį mes matome, kai mes kalbame, sakykime, apie Centrinę, Rytų Europą ir jos valstybes kai kurias, kuriose jau yra labai toli pasistūmėję procesai ir bemaž nebegrįžtami atgal. Rinkimų sistemos yra pakeičiamos taip kaip reikia valdantiesiems, finansavimo sistemos pakeičiamos taip kaip reikia valdantiesiems, rinkimų komisijos yra pakeičiamos taip kaip reikia valdantiesiems ir staiga mes suprantame, kad vieną dieną Europos Sąjungos valstybėj nebeliko opozicijos. Visų taisyklių demokratijos normų laužymas galbūt ir yra sėkminga pozicija. Aš tikiuosi, kad artėjimas prie Baltarusijos santvarkos Lietuvoje nebūtų laikomas sėkmingu“, – susirūpinimą reiškė Seimo Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Seimo pirmininkas sako, kad sesija buvo intensyvi ir darbinga. O priimti įstatymus, vadinamuoju buldozeriu, normalu. 

Pasak Mykolo Romerio universiteto politologo Vytauto Dumbliausko, pavasario sesija, be kita ko, išsiskyrė ne tik tyrimu dėl politikų ryšių su verslininkais, bet ir nepavykusia Apkalta Mindaugui Basčiui bei Artūrui Skardžiui, taip pat socialdemokratų frakcijos skilimu.

Plačiau apie tai – Algirdo Igoriaus, Luko Šniolio reportaže.