Lietuvoje

2018.06.26 12:40

Popiežius Lietuvoje apsilankys Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje

Popiežius Pranciškus, rugsėjį atvykęs į Lietuvą, lankysis Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje. Katalikų bažnyčios vadovas išreiškė norą pasimelsti už visus žmones, kuriuos kankino ir nužudė sovietiniai okupantai.

Prieš metus, kai popiežius Pranciškus palaimintuoju paskelbė arkivyskupą Teofilių Matulionį, jam plojo visa Šv. Petro aikštė Romoje. T. Matulionis 16 metų praleido sovietų kalėjimuose ir lageriuose, jo tikėjimo nepalaužė ilgi tardymai ir ketverių metų namų areštas prieš mirtį.

Palaimintojo asmenybė sudomino popiežių Pranciškų ir jis, priėmęs Lietuvos kvietimą atvykti, išreiškė norą pasimelsti Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, kur KGB ir NKVD kalino dešimtis tūkstančių neparankių sovietams asmenybių. Tarp jų – ir daug kunigų.

Popiežiui Pranciškui buvo pasiūlyta daug vietų, kurias jis galėtų aplankyti, tačiau pontifikas pasirinko laikyti šventąsias mišias Vilniuje ir Kaune, susitikti su jaunimu bei apsilankyti anksčiau minetame muziejuje. Per kiekvieną kelionę popiežius mėgsta ir kur nors spontaniškai stabtelti, jei jį kas nors sudomina važiuojant ar einant. Todėl, pasak vizito organizatorių, galima tikėtis tokių netikėtumų ir Lietuvoje.

Plačiau – Monikos Petrulienės reportaže.