Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.13 21:44

Užstrigo ministerijų sukėlimas po vienu stogu

Vyriausybė nusiteikusi beveik visas ministerijas sukelti po vienu stogu. Speciali studija turėtų atsakyti į klausimus apie projekto kainas, kokios ministerijos pirmiausia būtų sukeltos. Nors viešasis pirkimas dėl tokios studijos buvo paskelbtas ir trečiadienį turėjo baigtis, tačiau, pasak vyriausybės kanclerio, neatsirado norinčių tokią studiją rengti. Nepaisant to, vyriausybės kanceliarija ministerijų iškėlimą ir toliau planuoja.

Ministrai prie vieno stalo dabar dažniausiai sėdi per vyriausybės posėdžius. Jau po kelerių metų jiems gali tekti ir dirbti po vienu stogu. Vyriausybės kancleris sako, kad daroma viskas, jog vyriausybės miestelio idėja virstų realybe. Tiesa, procesas kiek užstrigo, nes neįvyko viešasis galimybių studijos pirkimas. Tačiau viliamasi, kad jis įvyks vėliau.

„Galimybių studija turi atsakyti, kurias ministerijas, įvertinat jų valdomą turtą, poreikį ir kokias jos užima patalpas, geriausia kelti į tą miestelį. Šiandien mes vertinam visas ministerijas, išskyrus, kaip ir buvo anksčiau apspręsta, kad matyt nebūtų keliama Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijos“, – pasakojo vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.

Ūkio ministras vardija tik planuojamo miestelio pliusus. Pirmiausia, tai būtų sutaupyta pinigų šildymui, be to, moderni valstybės tarnybos darbo vieta pritrauktų jaunų gabių žmonių. Pasak ministro, būtų išspręsta ir dar viena ypač vilniečiams skaudi problema.

„Išspręstume parkavimo problemas. Pavyzdžiui, Ūkio ministerijoje dirba 230 žmonių, turime 50 parkavimo vietų. Kaip bedėliotum mozaiką, deja, nesusideda“, – kalbėjo ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Vyriausybės miestelis, svarstoma, galėtų iškilti vietoje, kur dabar yra Vidaus reikalų ministerijos kultūros ir sporto centras.  Ministrai teigia suprantantys, kad tokie persikraustymai užtruks. Tačiau sako, jog palaukti verta. Dabartinių ministerijų pastatai, nors ir sostinės centre, kone visi statyti sovietmečiu ir dažnas metų metus nematęs remonto.

„Aš labai laukiu, kada mes jau galėsime keltis po vienu stogu, nes dabar bendravimas tarpusavyje užima laiko, reikia važiuoti, o ir patalpos beveik visų ministerijų labai prastos, apleistos, jas reikia remontuoti, nėra pritaikytos tam žmonių skaičiui, kuris yra šiandien“, – sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

„Sėdėjimo erdvės apsprendžia ir darbo kokybę. Jeigu ministerijos būtų šalia viena kitos, tai galėtume užtikrint ir vieno langelio principą klientams, tiems kurie kreipiasi į ministeriją. Taip pat suderinti procesus, kad sprendimai ir darbai vyriausybėje vyktų daug greičiau“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

O štai vyriausybės pastatas greičiausiai liks. Pasak kanclerio A. Stončaičio, nuspręsta tik jį pertvarkyti. Esą vyriausybę turi būti paprasta pasiekti, svarbus ir saugumo užtikrinimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23