Lietuvoje

2018.05.21 14:45

R. Malinauskas: dėl Vijūnėlės dvaro kreiptasi į EŽTT

BNS 2018.05.21 14:45

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas sako, kad vadinamojo Vijūnėlės dvaro Druskininkuose savininkas Žilvinas Povilonis kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT).

Pirmadienį per spaudos konferenciją R. Malinauskas teigė, kad jo pažįstamo Ž. Povilonio skundas priimtas nagrinėti Strasbūro teisme.

„Šiuo metu priimta EŽTT byla Žilvinas Povilonis prieš Lietuvą – aš net neabejoju, kad ji bus sėkminga, tik tam reikės trejeto, ketverto, gal penketo metų“, – teigė R. Malinauskas.

Jis aiškino, kad per šį pastatą vykdomas „politinis susidorojimas“. Kartu jis pabrėžė, kad su šiuo pastatu susiję leidimai derinti labai atsakingai.

„Kadangi su tuo objektu esu siejamas, kad tai yra mano gerų pažįstamų žmonių nuosavybė, su kuriais bendrauju ir bendrausiu, dabar taip madinga pasakyti, tikrai to nebijau, sakau, kad buvo daroma labai labai atsakingai. Kiekvienas dokumentas buvo derinamas ministerijos lygmenyje, Statybos inspekcijos lygmeny ir taip toliau“, – aiškino R. Malinauskas.

Jis bei jo advokatė sakė nenorintys spekuliuoti, ar kreipimasis į EŽTT stabdys pastato griovimą.

„Yra savininko ir jo advokatų sprendimai, kokį kelią jie pasirinks, toks ir bus“, – teigė Druskininkų meras.

Jo advokatė Jurgita Judickienė pabrėžė, kad Druskininkų meras su pastatu susijusiuose procesuose nedalyvauja.

„Aš labai abejoju, ar galėtų Ričardas Malinauskas atsakyti (į klausimą apie Vijūnėlės griovimą – BNS), nes jis tame procese niekaip nedalyvauja. Mes tiesiog spekuliuotume“, – per spaudos konferenciją teigė J. Judickienė.

R. Malinauskas pažymėjo, kad pastato nugriovimo atveju Druskininkų savivaldybė patirtų didelių nuostolių, nes tektų šeimininkams kompensuoti 1,6 mln. eurų.

Vijūnėlės dvaras vaizdingoje Druskininkų vietoje Lietuvos teismų pripažintas nelegaliu, jį nurodyta nugriauti.

Teismas buvo numatęs galutinį beveik 600 kvadratinių metro gyvenamojo namo griovimo terminą – iki praėjusių metų gruodžio 22 dienos. Tačiau šis sprendimas neįvykdytas iki šiol.