Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.08 14:33

D. Grybauskaitė: „MG Baltic“ ryšiai buvo matomi ir anksčiau

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.05.08 14:33

Galimi koncerno „MG Baltic“ korupciniai ryšiai buvo matomi ir anksčiau, tačiau, tam reikėjo teisėsaugos veiksmų ir įrodymų, LRT RADIJUI sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji patvirtina – informaciją apie korupcinius ryšius ji gaudavo.  

Kaip teigia šalies vadovė, Kriminalinės žvalgybos įstatymas numato tvarką, kad valstybės vadovai periodiškai gali būti informuojami apie vidaus saugumo ir korupcinius reiškinius šalyje.

„Be jokios abejonės, tai vyko. Tai vykdavo tik tokia apimtimi, kokią pagal įstatymą galėjo teikti teisėsauga ir žvalgybos institucijos“, – teigia D. Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, turėta informacija būtų buvusi nenaudinga be įrodymų: „Tai tik informacija apie poveikį. Ji neturi prasmės, jeigu nėra įrodymų, o įrodymus jau renka tokios teisėsaugos institucijos, kaip Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir prokuratūra. Labai džiaugiuosi, nes tai, kad bylos pradėjo pasiekinėti teismus, rodo, kad teisėsauga galėjo ir gebėjo pateikti ir įrodymus.“

Kaip teigia D. Grybauskaitė, tai, kad korupcijos byla pasiekė teismą, rodo, kad kova su korupcija, teisėsaugos profesionalumas ir pastangos duoda rezultatų: „Tai ne vienintelė byla. Faktas, kad politinės bylos, politinės korupcijos bylos, pasiekusios teismą, tampa ne išimtimi, o taisykle. Pagaliau pradėti sistemingai narplioti neskaidrūs verslo ir politikų ryšiai.“

Šalies vadovė taip pat patvirtina, kad „MG Baltic“ nėra vienintelė įmonė, kurios interesams atstovavo politinės partijos.

„Kaip jau buvo minima viešojoje erdvėje, ne vienos įmonės ir interesų grupių veikla buvo išsikerojusi mūsų politinėje sistemoje. Šis procesas įrodo, kad teisėsauga jau yra įgalinti dirbti ir dirba taip, kaip jai leidžia ir įpareigoja įstatymai, t. y. stiprina tiek vidinį, tiek išorinį valstybės saugumą“, – sako D. Grybauskaitė.

Pirmadienį buvo paviešinta Valstybės saugumo departamento (VSD) pažyma, kurioje atskleidžiama, kaip koncernas „MG Baltic“ daugiau kaip dešimtmetį siekė sau naudos, veikdamas politikus bei valstybės institucijas ir pasinaudodamas savo kontroliuojama žiniasklaida.

Pagal LRT RADIJO informaciją parengė Vaida Kalinkaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16