Lietuvoje

2018.05.04 14:50

Prie aktorės priekabiavusiam buvusiam J. Miltinio teatro vadovui – 44 parų areštas

Tomas Markelevičius, 15min.lt2018.05.04 14:50

Dėl pasikėsinimo priversti lytiškai santykiauti prokuratūra pasiūlė Linui Zaikauskui skirti jam 55 parų arešto bausmę. Už tokį nusikaltimą Baudžiamasis kodeksas numato areštą arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

Penktadienį nuosprendį šioje byloje paskelbęs Kupiškio teismas nusprendė Linui Zaikauskui skirti 44 parų areštą, bausmę atliekant laisvadieniais Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Teismas taip pat įpareigojo L. Zaikauską E. Račkytei atlyginti 3000 eurų moralinę ir 100 eurų turtinę žalą.

Pats Linas Zaikauskas teisme penktadienį nepasirodė. Lino Zaikausko advokatas Dainius Mažylis tvirtino, kad jo ginamasis serga, todėl atvykti negalėjo. Advokatas teigė, kad svarstys galimybę šį teismo nuosprendį skųsti.

Seksualinio priekabiavimo byla į viešumą iškilo tuomet, kai į policiją dėl ribas peržengiančio direktoriaus elgesio kreipėsi viena iš naujosios kartos aktorių, 24-erių metų Erika Račkytė. Mergina nurodė, kad vadovas, naudodamasis jos tarnybiniu priklausomumu bei vartodamas psichinę prievartą reikalavo lytiškai santykiauti.

Anot į teisėsaugą besikreipusios aktorės, per repeticijas L. Zaikauskas ne kartą kalbėjo apie tai, kad ji, parodydama dėkingumą, turėtų su vadovu permiegoti. Kiek vėliau vadovo žodžiai peraugo į veiksmus. E. Račkytės tvirtinimu, praėjusių metų kovo viduryje, prieš repeticiją L. Zaiskauskas suėmė ją už veido bei pradėjo merginą prieš jos valią bučiuoti. Analogiška situacija pasikartojo ir tą pačią dieną po repeticijos.

Po atlikto ikiteisminio tyrimo bylą turėjo pradėti nagrinėti Panevėžio miesto apylinkės teismas, tačiau nuo šios bylos nusišalino visi teisėjai.

Tokia situacija susiklostė todėl, kad byloje minimas, L. Zaikausko režisuotas spektaklis „Mergaitės svajonė“ buvo repetuojamas būtent šio teismo patalpose, o generalinę spektaklio repeticiją buvo pakviesti stebėti teismo atstovai. Tuomet byla buvo perduota Kupiškio teismui.

Bus papildyta

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.