Lietuvoje

2018.04.26 14:16

Medikų mitingas: reikalaus prioriteto sveikatos apsaugai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.04.26 14:16

Medikai ketvirtadienį organizuoja mitingą ir reikalaus, kad vyriausybė vykdytų pažadus.

Žadėta, kad nuo kito mėnesio vidutinis gydytojų atlyginimas turėtų didėti 20 proc.

Tiesa, patys medikai numatytą kėlimą vertina skeptiškai ir teigia, kad Sveikatos apsaugos ministerija nepaaiškina, kaip konkrečiai turėtų didėti algos.

Medikai reikalauja, kad atlyginimas kasmet didėtų 30 proc, o per dvejus metus vidutinis medikų atlygis pasiektų 2600 eurų neatskaičius mokesčių.

Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos medikų sąjūdžio pirmininkė Živilė Gudlevičienė, tik nuosekliai didinant medikų atlyginimus pavyks išvengti specialistų emigracijos.

„Klausime, ar bus 2019 metų biudžetas toks, kad pinigų užtektų ir pačiai sveikatos apsaugos sistemai toliau gerinti, ir atlyginimams nuosekliai didinti. Iki 2020 metų norėtumėm, kad medikų, įskaitant ir slaugytojus, ir gydytojus, ir kitus specialistus, atlyginimai pasiektų bent jau Europos Sąjungos vidurkį“, – LRT RADIJUI komentuoja medikų atstovė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime vadovas Ramūnas Karbauskis sako, kad tokie susibūrimai yra demokratijos forma. R. Karbauskis teigia, kad jį stebina, jog medikai pasirinko mitinguoti prieš pat gegužę, kai vidutinis gydytojų atlyginimas turėtų didėti 20 proc.

„Ginčo, kaip suprantu, nėra didelio. Vyriausybė savo įsipareigojimus įvykdys. Kitų reikalavimų gali atsirasti bet kada, pavyzdžiui, mes galim norėti 100 proc. padidinti atlyginimus ir pan. Turiu omeny, kad kažkas gali norėti, bet yra tai, kas yra susitarta, ir tai bus padaryta. Mane labai stebina, kad mitingas vyksta iki gegužės 1 d., o nuo gegužės 1 d. turi būti įvykdyti reikalavimai. Mitingai yra demokratijos požymis ir nereikia liūdėti, kad jie vyksta“, – LRT RADIJUI sakė R. Karbauskis.

Dabar gydytojai vidutiniškai uždirba apie 1500 eurų, slaugytojai – apie 800.

Iš pradžių skeptiškai vertinęs medikų mitingą, vėliau premjeras pakeitė nuomonę – sveikina mitingo organizatorius. Saulius Skvernelis anksčiau yra sakęs, kad galimybės didinti finansavimą medikams yra ribotos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.