Lietuvoje

2017.12.02 12:08

Seimo narių išlaidavimas nedirbant: kada tai bus išspręsta?

Kol Seimas metų metus nesiryžta priimti savo teisių ir garantijų įstatymo, nedarbingumą turintys Seimo nariai leidžia parlamentinei veiklai skirtus pinigus. Į priekabiavimo skandalą įsivėlęs Kęstutis Pūkas turėdamas nedarbingumo pažymą sugebėjo išleisti tūkstančius eurų valstybės lėšų. Parlamentarų garantijų įstatymas apibrėžtų ir Seimo narių atostogas, daugiau aiškumo atsirastų besilaukiančioms seimūnėms. 

Netrukus ketvirto vaikelio susilauksianti Viktorija Čmilytė-Nielsen dar aktyviai dirba Seime ir prisipažįsta iki šiol nežinanti, kiek turės vaiko priežiūros atostogų. Moteris dėl to žada pasitarti su šeima. Tačiau ilgai atitrūkti nuo Seimo narės darbo nesirengia.

„Būtų paprasčiau, jei jau būtų priimtas įstatymas, kuriame visiškai aiškiai ir nedviprasmiškai būtų apibrėžtas Seimo narių atostogų laikas ir parlamentinių išlaidų naudojimo taisyklės, nes šiandien dažnai susiduriame su tokiais ribiniais atvejais“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narė.

Seimo narių garantijų įstatymo priėmimas išspręstų ir parlamentinių lėšų naudojimą. Į priekabiavimo skandalą įsivėlęs K. Pūkas turėdamas beveik 50-ies dienų nedarbingumą ir kelis mėnesius nesirodydamas Seime sugebėjo panaudoti 2,5 tūkst. eurų parlamentinei veiklai skirtų lėšų. Šimtai buvo išleisti automobilio priežiūrai, kanceliarinėms prekėms, suvenyrams. Pats parlamentaras komentuoti nieko nenori. Tuo metu Seimo pirmininkas nepraranda vilties, kad viską į vietas surikiuos parlamentarų garantijų įstatymas.

Daugiau apie tai – Redos Gilytės reportaže.