Lietuvoje

2018.01.10 17:18

Vilniaus ir Kauno medikai ruošiasi penkioms organų transplantacijoms

BNS 2018.01.10 17:18

Šeštadienio vakarą Vilniaus ir Kauno ligoninių medikai ruošiasi penkioms organų transplantacijoms: vieno donoro organus sraigtasparnis gabena iš Rygos, kitas donoras atsirado vienoje iš Vilniaus ligoninių.

Nacionalinio transplantacijos biuro duomenimis, sekmadienio naktį Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose bus atliekamos širdies ir dviejų inkstų transplantacijos, o Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų transplantacijos centre – širdies ir kepenų transplantacijos.

Keturios gydytojų komandos iš Vilniaus ir Kauno transplantacijos centrų išvyko į dvi donorines ligonines skirtinguose miestuose: dvi komandos vyko į donorinę ligoninę Vilniuje, o kitos dvi – iš aerodromo Kaune kariuomenės sraigtasparniu išskrido į Rygą.

Kaip BNS sakė Karinių oro pajėgų viešųjų ryšių karininkas vyr. leitenantas Audrius Ašmontas, sraigtasparnis iš Rygos 21.52 val. pakilo skrydžiui į Vilnių, dėl prastų oro sąlygų jis skris valandą penkiasdešimt minučių – kiek ilgiau nei iš pradžių planuota.

Sraigtasparnis „Mi-8“, gabenantis donorinę širdį ir kepenis, pirmiausia medikų komandą skraidins į Vilnių ir leisis oro uoste, o tada – į Kauną ir leisis II-ajame paieškos ir gelbėjimo poste Aleksote.

Iš Vilniaus donoriniai organai į transplantacijos centrus buvo nugabenti greitosios pagalbos automobiliais, kuriuos lydėjo policijos ekipažai.

„Biuras dėkoja ir reiškia gilią užuojautą donorų artimiesiems savo ir recipientų vardu“, – rašoma Nacionalinio transplantacijos biuro pranešime.

Biuro duomenimis, Lietuvoje yra 290 ligonių, laukiančių donorinio organo: 42 pacientai laukia širdies, devyni – plaučių, 71 – kepenų, 156 – inksto, 8 kasos-inksto ir 4 širdies-plaučių kompleksų.