Lietuvoje

2017.11.26 20:26

Kaip natūraliomis priemonėmis subalansuoti skydliaukės veiklą?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2017.11.26 20:26

Norint suaktyvinti skydliaukės veiklą, naudinga vartoti šiuos maisto produktus: kaulų sultinį, lašišą arba silkę, burokėlius, taip pat kai kurias vaistažoles ir kitus natūralius produktus. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ teigia gydytojas Alvydas Unikauskas. Jis išvardijo požymius, kurie gali signalizuoti apie tai, kad skydliaukės funkcija sutrikusi ir patarė, kaip ją subalansuoti natūraliomis priemonėmis.

Hipotirozė, tai – būklė, kai skydliaukės veikla sulėtėja. Gydytojo teigimu, tai yra labiausiai paplitusi skydliaukės liga ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

„Yra daug žmonių, sergančių subklinikine hipotiroze. Jos požymiai neryškūs, tad gali būti, kad žmogus taip ir nenueina pas gydytojus, nežinodamas, kas vyksta, tuomet liga nediagnozuojama“, – sako A. Unikauskas.

Kalbėdamas apie skydliaukės veiklos sutrikimus, gydytojas atkreipia dėmesį, kad, jeigu jums yra paskirtas gydymas hormoniniais [vaistais], privalu juos vartoti. Tačiau laidoje A. Unikauskas pasiūlė ir natūralias priemones, kurios veiksmingos, norint suaktyvinti skydliaukę.

Skydliaukės veiklą aktyvina kaulų sultinys. A. Unikausko teigimu, jei kamuoja skydliaukės problemos, ypač svarbu gauti pakankamai baltymų.

„Kaulų sultinys yra vienas geriausių maisto produktų, padedančių skydliaukei, mat verdant kaulus išsiskiria svarbios amino rūgštys, kurių dažnai stinga organizmui“, – sako A. Unikauskas.

Lašiša ir silkė taip pat yra naudingos skydliaukei, nes jose gausu naudingųjų omega-3 riebiųjų rūgščių ir baltymų. Ypač naudinga ir žuvienė, nes joje, be jau išvardytų naudingų medžiagų, yra ir jodo.

Žmonės, kurie skundžiasi slenkančiais plaukais, šąlančiomis galūnėmis, nuotaikų svyravimais, sausa oda ir medžiagų apykaitos problemomis, dažniausiai jaučia kelių pagrindinių maistinių medžiagų trūkumą. Svarbiausios – jodas ir selenas. Kad įsitikintumėte jodo trūkumu organizme, gydytojas rekomenduoja pasidaryti tyrimą, o seleno vartojimas netgi gali padėti išvengti tam tikrų vėžio rūšių. Šios medžiagos gausu burokėliuose.

„Skydliaukę taip pat aktyvina adaptogeninės vaistažolės: auksinė šaknis, ženšenis, ašvaganda, tulsi žolė arba šventasis bazilikas. Šios vaistažolės taip pat turi skydliaukę stimuliuojančių savybių, kartu jos padeda kovoti su stresu, nerimu, nemiga, nutukimu, stiprina imunitetą ir pasižymi kitomis sveikatą stiprinančiomis savybėmis“, – sako A. Unikauskas.

Daugiau apie tai, kokie natūralūs produktai aktyvina skydliaukės veiklą, – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.