Lietuvoje

2017.11.21 13:18

Šiemet Vilniuje – brangesnės miesto eglės, žadama dar daugiau šventinių pramogų

ELTA 2017.11.21 13:18

Vilnius ruošiasi artėjančiam šventiniam laikotarpiui. Šiais metais gruodžio 1 d. prasidėsiantis Kalėdų švenčių laikotarpis truks visa savaite ilgiau, miesto eglutėms bus skiriama daugiau lėšų, svečių lauks net du Kalėdų miesteliai, pramogų vaikams ir šeimoms šventiniu laikotarpiu taip pat numatoma daugiau nei praėjusiais metais.

ELTA pasidomėjo, kiek Vilniaus miesto savivaldybei pastaraisiais metais kainavo įspūdingos miesto eglutės ir kas šiemet šventiniu laikotarpiu laukia miesto gyventojų bei svečių.

BĮ „Vilniaus kultūros centro“ vadovo Pauliaus Jurgučio teigimu, praėjusiais metais vienai įspūdingiausių pasaulio Kalėdų eglių Katedros aikštėje buvo skirti 44 tūkstančiai, o Rotušės aikštėje buvusiai eglutei skirti – 11 tūkstančių eurų. Šiemet miesto eglutėms numatoma atitinkamai skirti apie 50 ir 20 tūkstančių eurų.

Pasak P. Jurgučio, brangesnės miesto eglės sukurs dar jaukesnę šventinę nuotaiką, pirmasis žiemos savaitgalis sostinėje bus ypatingas, o šventinis laikotarpis pratęsiamas beveik savaite ilgiau.

„Gruodžio 1-ąją, penktadienį, prasidėjęs Kalėdų švenčių laikotarpis tęsis iki sausio 7 d. ir lepins vilniečius bei miesto svečius dar nematytais ir jau tradiciniais šventiniais renginiais. Sostinėje bus įžiebtos net dvi reto grožio Kalėdų eglės, užvirs gyvenimas dviejuose Kalėdų miesteliuose, į gatves išvažiuos Kalėdų traukinukas, į Vilnių atvyks ir pats Kalėdų Senelis iš tolimosios Laplandijos.

Sostinėje šventiniu laikotarpiu numatoma ne tik kasmet Katedros aikštėje vykstanti Kalėdų eglės įžiebimo šventė, bet ir greta Katedros esančiame Šventaragio slėnyje įrengta šviesų instaliacija „Šventaragio sodai“. Taip pat Katedroje bus įrengta erdvė, skirta skaityti pasakas vaikams, po miestą klaidžios Kalėdinis traukinukas, o gruodžio 25-29 dienomis ant Arkikatedros sienos nušvis jau tradicija tapusi 3D kalėdinė pasaka“, – būsimas šventines pramogas vardijo P. Jurgutis.