Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.21 11:52

Potvynio banga naktį pasiekė Klaipėdą

15min.lt 2017.11.21 11:52

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas naktį į antradienį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad potvynio banga, pakėlusi Danės upę, dar vadinamą ir Dangės upe, virš stichinio lygio, pasiekė Klaipėdą.

1 valandą nakties V. Grubliauskas paskelbė dvi apsemtos gatvės nuotraukas ir parašė: „Toks vaizdas šią minutę Dangės pakrantėje ties Veterinarijos gatve. Svarbu, kad dėl saugumo atjungtas elektros tiekimas jau apsemtiems šviestuvams.

Toks vaizdas – kaip iš kokio fantastinio filmo, bet tai vyksta čia ir dabar, Klaipėdoje, Dangės pakrantėje. Vandens lygis kyla ir toliau, bet jau nebe taip aktyviai, kaip dar buvo prieš valandą kitą... Tikrai nepraraskime budrumo ir pagal galimybes stebėkime situaciją iki pat ryto (bent jau kol bus šviesu ir aišku, kokia reali padėtis, arba bent jau kol aiškiai matysis vandens nuslūgimo ženklai).

Dar viena svarbi aplinkybė – lauke ima šalti, temperatūra šiuo metu (bent jau toje vietoje) jau tik apie 0, o grįžęs į Melnragę jau matau -2, tad iš to kyla dar naujos grėsmės, o ypač besiruošiantiems važiuoti ir vairuoti – BŪKITE ATSARGŪS!

Tegul visi šie išbandymai ir sunkumai suteikia visiems mums stiprybės, susitelkimo ir vienybės, pažabojant tą vis sunkiau suvaldomą gamtos jėgų šėlsmą...“

Klaipėdos savivaldybė pirmadienio vakarą perspėjo uostamiesčio gyventojus, kad sparčiai kyla Danės vanduo. Savivaldybės išplatintame pranešime gyventojai raginti pasirūpinti savo ir savo turto saugumu.

Anot pranešimo, ypač budrūs turėtų būti Veterinarijos gatvės, Tauralaukio, Mažojo kaimelio ir Senamiesčio gyventojai.

Prieš savaitę Klaipėdoje gausus lietus bei šlapdriba ir stiprus vėjas sutrikdė eismą pietinėje miesto dalyje: dalis gatvių dėl pakilusio vandens tapo neišvažiuojamos, apsemti žmonių rūsiai, automobiliai kiemuose.

Klaipėdoje ruošiamasi samdyti išorinius ekspertus, kurie atliks vertinimą dėl potvynio priežasčių bei galimų suvaldymo būdų, jei ateityje gamtos stichija pasikartotų.

Pirmadienį Akmenos upė pridarė žalos garsiai „Vienkiemio“ sodybai, užliejusi dalį jos. Su patvinusia Rąžės upe visą naktį kovojo Palangos komunalininkai, nes upė irgi liejosi iš krantų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi