Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.19 19:50

Kėdainių moterų krizių centras įkūrė „Daiktų banką“

Kėdainiuose moterų krizių centro darbuotojai atidarė pirmą mieste „Daiktų banką“. Jame kaupiami daiktai, kuriuos dovanoja kėdainiečiai ir atiduodami smurtą patyrusioms moterims, socialiai remtiniems, našlaičiams ar vargingiau gyvenančioms šeimoms.

Moterų krizių centro vadovė sako, kad idėja rinkti labdarą moterims, patyrusioms smurtą ir gyvenančioms laikinuose apgyvendinimo namuose, kilo matant, kaip sunku joms pradėti naują gyvenimą.

„Kai tas moteris reikia išleisti į gyvenimą baigiasi sutartis, jos gauna savivaldybės socialinius butus arba bendrabučius ir eina į tuščias sienas, ir mums kilo mintis kreiptis į kėdainiečius ir prašyti, gal kažkas gali, gal kažkam nereikia virtuvinių spintelių, stalo, vaikui rašomojo stalo, drabužių, indų ir t.t.“, – pasakojo moterų krizių centro vadovė Rita Stakniūnienė.

Kėdainiečiai dovanojo taip dosniai, kad patalpos pasidarė per ankštos, todėl savivaldybė skyrė didesnes specialiojoje mokykloje. Naujų patalpų atidarymas sutapo su pirmą kartą gauta labdara iš Švedijos. Vadovė sako, kad švedų dovanoti drabužiai švarūs, daiktai gražiai supakuoti. Todėl ir kraštiečių prašoma dovanoti ne suplyšusius drabužius ar baldus, tinkančius tik sąvartynui.

„Norim kad apie mus negalvotų, kaip apie iškraustymo firmą. Mes nesurenkam daiktų senų, mes norim būti tarpininkais tarp tų žmonių, kurie turi naudotą, geros būklės, bet nereikalingą daiktą ir tų žmonių, kurie šiandienai negali įsigyti“, – sakė R. Stakniūnienė.

Labdara dalijama ir našlaičiams, vargingiau gyvenantiems, tačiau patartina kreiptis į seniūnijų socialines darbuotojas. Labiausia reikia baldų ir buitinės technikos.

„Jeigu kreipiasi seniūnijos socialinės darbuotojos į mus prašydamos pagalbos, tai mes tariamės su seniūnais, organizuojam transporto paslaugą ir patys išsiveža“, – kalbėjo Kėdainių laikinųjų apgyvendinimo namų socialinė darbuotoja Sonata Kriščiūnienė.

Kėdainių rajone gyvena 50 tūkst. gyventojų, paramos prašo apie 11 tūkst.

„Socialiniai darbuotojai sako, siūlom jaunai šeimai darbą ir sakom, darbas yra nuo 6 val. ryto. „Ką mes kvaili nuo 6 val. ryto mes kelsimės ir važiuosim į darbą“. Yra įvairių variantų, yra įmonės kurios dirba pamaininį darbą, suprantu, kad jie nenori dirbti. Tie, kurie nori, jie randa“, – teigė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Krizių centro vadovė kviečia visus neabejingus dovanoti nereikalingus daiktus. Reikėtų kreiptis į centrą Kėdainiuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23