Lietuvoje

2017.11.08 09:54

Pakitusios krypties vėjas atneš nemalonių pokyčių

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.11.08 09:54

Ketvirtadienį vėjas pakeis kryptį ir į Lietuvą neš cikloną, su kuriuo ateis krituliai. Tarp jų bus ne tik šlapdribos, bet ir sausesnio sniego. Taip LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. 

Trečiadienį orus ir toliau lems šiltoji anticiklono dalis, tad dangus išliks niūrus, pragiedrulių bus nedaug. Dangus kiek prašviesės nebent pajūryje ir Žemaitijoje. Pietiniame šalies pakraštyje gal palynoti smarkiau, kitur – tik šiek tiek.  Pietryčių vėjas bus vidutinio stiprumo. Temperatūra įdienojus kils iki 5–10 laipsnių. 

Ketvirtadienio naktį ryškesnių pokyčių nebus, vietomis silpnai padulksnos, vėjas šiek tiek nurims, bet krypties nekeis. Temperatūra kris iki 1–6 laipsnių šilumos. 

„Dieną vėjas ims suktis iš pietų, pietvakarių ir šis vėjo posūkis mums rodys, kad iš vakarų artėja didžiulis ciklonas. Pagrindinė šio ciklono lietaus zona ketvirtadienį mūsų dar nepasieks, bet daugelyje rajonų praslinks nedidelis lietus, gali dulksnoti. Temperatūra kils iki 4–8 laipsnių. Vėjas nestiprės“, – prognozavo sinoptikė. 

Penktadienį Lietuvą pasieks minėto ciklono lietaus zona, pradės stiprėti ir vėjas. Jo gūsiai sieks 15–18 m/s greitį. Intensyviausiai palyti turtėtų vakariniuose šalies regionuose. Rytuose lis ne taip smarkiai. Tiek penktadienį, tiek visą savaitgalį naktimis temperatūra svyruos nuo 2 iki 7 laipsnių šilumos, o dienomis pasiskirstys tarp 3–8 arba 4–9 laipsnių. 

Šeštadienį ir sekmadienį sulauksime ne vien tik lietaus – įsimaišys šlapdribos, o sekmadienį galime sulaukti ir sausesnio sniego. Viena iš labiausiai vėjuotų šios savaitės dienų bus šeštadienis, kai daugelyje rajonų gūsiai sustiprės iki 15–20 m/s. Taigi, savaitgalis nebelepins sausais ir ramiais orais“, – kalbėjo M. Kirkliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt