captcha

Jūsų klausimas priimtas

G. Landsbergis: kai kuriose srityse konservatoriai remtų mažumos vyriausybę

Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) svarstytų galimybę remti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) mažumos vyriausybę kai kuriose srityse, bet besąlygiškos paramos tikrai neteiks, sako TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Panašiai kalba ir Liberalų sąjūdžio bei „Tvarkos ir teisingumo“ vedliai. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

G. Landsbergis: koalicija tarp TS-LKD ir LVŽS yra neįmanoma

„Konservatoriai tikrai negalėtų besąlygiškai remti visų vyriausybės sprendimų. Aš esu pasakęs, kad matau keletą sričių, kuriose mes galėtume ieškoti bendradarbiavimo sankirtų. Viena būtų švietimo sritis, jei mes kalbėtume apie rimtą ir nuoseklią švietimo pertvarką, kita sritis yra mokesčių reforma. Šiose srityse parama įstatymams ar įstatymų paketams tikrai neatmestina“, – šeštadienį 15min sakė G. Landsbergis.

Konservatorių lyderio teigimu, trečiadienį partijos vadovybė rinksis į prezidiumą, kurio metu, be visų kitų klausimų, bus svarstomas ir paramos mažumos vyriausybei klausimas. Galimybė, kad TS-LKD ir LVŽS suburtų naują koaliciją, pasak G. Landsbergio – beveik nereali.

„Manau, kad neįmanoma. Nebent koks nors visiškai neprognozuojamas įvykis įvyktų. Bet dabartinėmis aplinkybėmis, tikrai ne. Labai pelkėta situacija. Akivaizdu, kad „valstiečiai“, patys prisidėję prie tos pelkės, grimzta gilyn“, – sakė TS-LKD pirmininkas.

Anot G. Landsbergio, S. Skvernelis turi gerai suvokti jam kaip premjerui tenkančią atsakomybę.

„Vyriausybės stabilumas, galimybė priimti reikalingus Lietuvai sprendimus iš tikrųjų apsunkėja daugybę kartų. Ar pavyks priimti biudžetą, ar pavyks priimti svarbiausius Lietuvai įstatymus, šiandien pasakyti negali niekas. (…) Vakarietiškose demokratijose premjerai, neturintys paramos, dažniausiai grąžina savo įgaliojimus parlamentui. Antraip darbas tampa beprasmiškas: jei tu nesugebi priimti jokio sprendimo, dėl kiekvieno įstatymo turi eiti tartis, tai akivaizdu, kad tokiu būdu vyriausybė trejus metus dirbti papasčiausiai negalės“, – sakė G. Landsbergis.

G. Landsbergis pripažino, kad socialdemokratų sprendimas trauktis iš koalicijos jį nustebino – jis sakė prognozavęs, kad LSDP vis dėlto liks koalicijoje.

„Antra vertus, ar šitas sprendimas reiškia, kad socialdemokratai iš koalicijos traukiasi išties, ar tik formaliai? Mes tą pamatysime turbūt tik kitą savaitę, kai paaiškės dėl ministrų. Vienas ministras jau, matėme, paliko socialdemokratus. Tai šiek tiek kelia šypseną. Matosi, kaip mes anksčiau sakydavome, kad socialdemokratams svarbiausia yra postai. Ir dėl tų postų jie padarys bemaž bet ką. Ir iš partijos išeis, ir į kitą, jei reikės, įstos“, – sakė G. Landsbergis.

R. Šimašius bendradarbiavimui su LVŽS daug galimybių nemato

R. Šimašiaus socialdemokratų sprendimas trauktis iš koalicijos nenustebino. Jo teigimu, faktiškai vyriausybė jau mėnesį gyvena mažumos vyriausybės sąlygomis, o šeštadienio socialdemokratų sprendimas buvo tik galutinis to „įforminimas“.

Liberalų pirmininkas atskleidė, kad jis kartu su Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnu Eugenijum Gentvilu buvo susitikęs su S. Skverneliu ir kalbėjosi apie galimą paramą mažumos vyriausybei. Tačiau konkrečiais susitarimais pokalbis nesibaigė.

„Yra aiški mūsų pozicija, kad mes esame opozicinė partija, nes pagal tą liniją, kurią „valstiečiai“ Seime vykdo, tai nelabai ką būna ir palaikyti dažniausiai. Yra aišku, kad vertybiškai jie eina į priešingą pusę negu kad mes norėtume eiti. Kita vertus, mes nežaisime jokių mainų, spekuliacijų, turgų, kai vienas klausimas į kitą mainomas. Nežaisime žaidimo, kad jei opozicija, tai esame prieš viską. Kiekvieną klausimą vertinsime atskirai, pagal savo vertybes ir principus“, – 15min sakė R. Šimašius.

Dabartinėmis sąlygomis prisidėti prie koalicijos, kurios centras būtų LVŽS, galimybių R. Šimašius irgi teigė nematantis.

R. Žemaitaitis: į koaliciją eitume nebent kaip lygiaverčiai partneriai

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis teigė, kad jo nuomone, socialdemokratai priėmė labai teisingą sprendimą.

„Lietuvoje kai kurie politiniai lyderiai, gavę valdžios pasitikėjimą, gali sau leisti nesiskaityti su žmonėms, nesiskaityti su kitomis nuomonėmis. Ir aš manau, kad po to, ką Karbauskis ir jo kompanija pastaruosius devynis mėnesius darė Seime su visais politiniais partneriais ar oponentais, neįsiklausydami nei į jų nuomones, nei į argumentus, tokią pasekmę dabar ir turi“, – 15min sakė R. Žemaitaitis.

R. Žemaitaitis sakė besitikintis, kad LVŽS dabar supras, kad norint daryti reformas reikia tartis su kitomis frakcijomis ir rasti bendrą sprendimą.

Paklaustas, ar „Tvarka ir teisingumas“ galėtų remti mažumos vyriausybę, R. Žemaitaitis sakė, kad aiškiai išreikšta parama mažumos vyriausybei mainais už vieną ar kitą sprendimą būtų politinis parsidavimas. Tačiau, pabrėžė jis, partija palaiko ir palaikys teisingus ir tinkamus valdančiųjų sprendimus.

„Tvarka ir teisingumas“ galėtų dalyvauti valdančiojoje koalicijoje kaip lygiaverčiai partneriai, bet ne paremti. Man čia primena tarpuvarčio prekybą Sodų gatvėje – jei tu man geras, aš tau duosiu, jei tu man blogas, aš tau nieko neduosiu. Mes nesame konservatoriai, kurie už reikiamus sprendimus parsiduoda. Visų pirma reikia prisiimti atsakomybę ir būti koalicijos partneriais, jei nori įgyvendinti savo programines nuostatas ir tai, kas svarbu ir reikalinga Lietuvai“, – sakė R. Žemaitaitis.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...