captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Pranckietis: santykiai su Rusija nesikeis, jei ji tęs agresiją Ukrainoje

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikime su Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso nariais iš valdančiosios Respublikonų partijos Johnu Shimkusu, Dougu Lambornu, Andy Barriu ir Earlu „Buddy“ Carteriu aptarė Baltijos šalių regioninį saugumą, tarptautinės bendruomenės vaidmenį esminiais santykių su Rusija klausimais.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Dialogas savaime – jokia politika, jei Rusija niekaip nekeičia savo elgesio. Visos sankcijos Rusijai privalo būti išlaikytos tol, kol ji visiškai nutrauks agresiją prieš Ukrainą. Šioje vietoje yra labai svarbi tarptautinės bendruomenės vienybė“, – pažymėjo parlamento vadovas.

Susitikimo metu taip pat aptarti saugumo iššūkiai Baltijos regione, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Vakarykštis Donaldo Trumpo pasakymas, kad JAV „labai saugo šį regioną“, rodo transatlantinių ryšių strateginę svarbą ir mūsų šalių solidarumą“, – sakė V. Pranckietis.

Susitikime buvo kabėta ne tik apie JAV lyderystę regione, bet ir apie tai, kad Lietuva gali prisidėti prie demokratijos plėtros. Lietuva turi panašią istorinę patirtį kaip Ukraina, Gruzija, Moldova, tačiau jau tapo Vakarų pasaulio dalimi, todėl gali padėti skleisti demokratijos idėjas Rytų Europoje, pasitelkdama savo patirtį ir regiono išmanymą.

Seimo pirmininko teigimu, JAV Kongreso parama ypač svarbi ir Ukrainai ginant savo valstybingumą ir užtikrinant demokratijos plėtrą.

O. Posaškovos (Seimo kanceliarija) nuotr.

Kalbėdamas apie energetinio saugumo stiprinimą, V. Pranckietis pabrėžė, kad Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas ženkliai prisideda prie Baltijos šalių energetinio saugumo. Seimo pirmininkas pasveikino rugpjūčio 21 d. į Klaipėdos SGD terminalą atplaukusį pirmąjį SGD krovinį iš JAV. Šis SGD krovinys iš JAV yra vienas pirmųjų Europos Sąjungoje.

Pasak parlamento vadovo, strateginė Lietuvos ir JAV partnerystė, stiprėjantis Lietuvos ir JAV verslo bendradarbiavimas prisideda prie Lietuvos ir Europos ekonomikų konkurencingumo ir atsparumo didinimo.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...