captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Grybauskaitė – aštuoneri metai prezidento poste

Sukanka aštuoneri metai, kai Dalia Grybauskaitė yra Lietuvos prezidentė. Šalies vadovė didelį dėmesį skiria socialiniam saugumui ir korupcijos mažinimui, tačiau kai kurie politologai pastebi nepakankamas prezidentės pastangas gerinti Lietuvos ir Lenkijos santykius. Tiesa, pagal paskutinius „Vilmorus“ apklausos duomenis, prezidentė yra palankiausiai vertinama Lietuvos politikė. Ją palankiai vertina 66 procentai apklaustųjų. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Per aštuntuosius vadovavimo Lietuvai metus prezidentė inicijavo socialinę kampaniją „Už saugią Lietuvą“, kuria skatinama vaikų globos namų pertvarka ir pagalba nuo priklausomybių kenčiantiems žmonėms.

Pasak prezidentūros, per pastaruosius metus D. Grybauskaitė ėmėsi iniciatyvos apsaugoti darbuotojų interesus svarstant naująjį Darbo kodeksą ir pasiūlė grąžinti į jį daugiau socialinio jautrumo.

Taip pat pabrėžiamos šalies vadovės pastangos mažinant korupciją, didinant gynybos finansavimą ar skatinant inovacijas. Prezidentė prisidėjo, kad Lietuva taptų prestižinės organizacijos CERN nare, kad šalyje savo skyrius atidarytų pasauliniai finansų centrai.

Pasak politologų, visus aštuonerius metus prezidentė nevengia atvirai kritikuoti buvusių ir esamos vyriausybės, valdančiųjų priimtų ar neįgyvendintų sprendimų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close