captcha

Jūsų klausimas priimtas

Liūties pasekmės: aplinkkelyje nuslinko šlaitai, vanduo išgraužė gatves

Vilniaus savivaldybė ekstremalios situacijos po ketvirtadienio ryto liūties skelbti kol kas neplanuoja, sako Vilniaus miesto ūkio ir transporto departamento direktorius Virginijus Pauža. Jo teigimu, šiuo metu viešojo transporto veikimas atstatytas, o daugiau mažiau visos Vilniaus gatvės yra pravažiuojamos. Vis dėlto kas bus, jei liūtis tęsis toliau, V. Pauža neprognozuoja.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Atsargiai situaciją vertina ir Vilniaus miestą tvarkančios ir avarines situacijas likviduojančios UAB „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis. Jo teigimu, mieste susidarė apie 60 avarinių situacijų.

„Šiuo metu visos gatvės yra pravažiuojamos. Iki lietaus buvo. Dabar, kaip matome, liūtis tęsiasi, prognozuoti būtų labai sudėtinga. Jeigu kalbant apie kritulių skaičių, pasidomėjome, kritulių skaičius yra 48 milimetrai, nuo ryto iškrito. Iki ekstremalios arba kritinės situacijos trūksta tik vieno centimetro“, – ketvirtadienį Vilniaus savivaldybėje žurnalistams sakė K. Vaicekiūtis.

Jo teigimu, paskutinį kartą sostinėje panašus kritulių kiekis buvo iškritęs tik 1993 m.

Šiuo metu vien vakariniame Vilniaus aplinkkelyje, pasak V. Paužos, taisydamos situaciją dirba apie 10 darbo brigadų.

„Iškrito toks kritulių kiekis, kad Vilniaus lietaus nuotekų sistema tikrai nepajėgi taip greitai sugerti tokio didelio vandens kiekio“, – sakė jis.

Nučiuožė aplinkkelio šlaitai

Vakariniame Vilniaus aplinkkelyje, pasak jo, nuo didžiulio vandens kiekio nučiuožė šlaitai.

„Kadangi šlaitai buvo tvirtinti su audeklu, audeklas tiesiog užkimšo lietaus nuotėkų surinkimo trapus. Būtent dėl to pakilo vandens lygis“, – aiškino V. Pauža.

Pasak jo, tokios situacijos išvengti nebuvo įmanoma, nes žolė ir augmenija neseniai atidaryto aplinkkelio šlaituose dar nėra suaugusi, gruntas nesusigulėjęs. V. Paužos teigimu, kai šlaitai suaugs, jie bus apželdinti ir tokios situacijos kartotis neturėtų.

„Dabar daugiau mažiau visur yra pravažiuojama. Aplinkkelyje dirba kelininkai. Liūtis nesibaigė, ji tęsiasi toliau, sunku prognozuoti, kokios pasekmės bus toliau“, – sakė V. Pauža.

Sudarkytos J. Vileišio, Pelesos gatvės

Kalbėdamas apie J. Vileišio gatvę, K. Vaicekiūtis sakė, kad joje šiuo metu egzistuoja pavojus ir pėstiesiems ir automobiliams, bet avarija šiuo metu lokalizuojama, darbai turėtų būti baigti prieš 13 valandą.

„Panaši įgriuva yra ir Pelesos gatvėje, bet neatsidarė asfaltas, dar negalime pasakyti, kokios apimties darbai“, – teigė K. Vaicekiūtis.

J. Vileišio g., BNS nuotr.

Žaibas sugadino šviesoforus

V. Pauža dar sakė, kad penkiolikoje Vilniaus sankryžų dėl žaibo iškrovos buvo sutrikę šviesoforai, bet visose jose trūkumai buvo pašalinti iki 10 valandos.

„Eismas po to sutriko jau ne dėl šviesoforų, bet tiesiog dėl vandens kiekio, dėl liūties“, – sakė jis.

Prie avarinių situacijų likvidavimo vis dar dirba apie 100 žmonių, apie 30–40 automobilių.

„Su darbais kol kas susitvarkom. Nežinome, kas bus po valandos, po šito lietaus“, – sakė K. Vaicekiūtis.

Kalbėdamas apie galimybę skelbti ekstremalią padėtį, V. Pauža sakė, kad kol kas tokių minčių nebuvo.

„Aišku, žiūrėsim, kaip bus toliau. Ateinančios dienos parodys“, – pabrėžė jis.

Ketvirtadienio rytą Vilnius pasitiko su smarkiu lietumi, dangų skrodžiančiais žaibais ir perkūnija. Dėl nuo ryto sostinę skalbiančios liūties sutriko eismas – gatvės daug kur tapo nepravažiuojamos, sutriko elektros tiekimas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informavo 15min, jog dėl žaibo iškrovos kilo du gaisrai.

Vienas iš jų – Vilniaus rajone, Teršiškių kaime, kur nuo žaibo smūgio užsiliepsnojo ir sudegė sandėliukas, tačiau ugniagesiams pavyko išsaugoti kitus pastatus.

Tuo tarpu audra ir stiprūs vėjo gūsiai sostinės A. Juozapavičiaus gatvėje išlaužė didžiulį medį. Šis užkrito ant dviejų kieme stovėjusių automobilių ir juos apgadino.

Prognozuojama, kad panašūs orai išsilaikys ir penktadienį.

Lazdijuose – stichija

Liūtys su perkūnija apie vidurnaktį prasidėjo Suvalkijoje bei Dzūkijoje, paryčiais jos persikėlė į rytinius bei centrinius rajonus.

Anot Hidrometeorologijos tarnybos, gausiausiai prilijo šalies pietuose, kur lietūs žliaugė ilgiausiai – Lazdijuose pasiektas stichinio meteorologinio reiškinio – labai smarkaus lietaus – rodiklis (apie 66 mm/6 val.).

Debesų, atslinkusių nuo Lenkijos, viršūnių aukštis siekė 12 kilometrų, o temperatūra šiame aukštyje nukrito žemiau 70 laipsnių šalčio. Kuo didesnis kontrastas tarp oro temperatūros prie žemės paviršiaus ir aukštesnių atmosferos sluoksnių, tuo intensyvesnio lietaus, net krušos ar škvalų galima tikėtis.

Kaip prognozuota, lietūs ir jas lydinčios perkūnijos dar kartą suaktyvės po pietų, kuomet oras dar labiau įkais. Neramių orų laikotarpis dar tęsis ir pirmoje nakties pusėje, perspėja sinoptikai.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...