captcha

Jūsų klausimas priimtas

Advokatė paneigė klaidingą suvokimą apie vedybinę sutartį

Advokatė Giedrė Kaziliūnaitė teigia, kad sutuoktinių turtiniai santykiai sprendžiami pagal įstatymą arba šalių sutarimu, t. y., kai sutuoktiniai sudaro sutartį. Įstatymas numato, kad visas turtas, įgytas iki santuokos, išlieka atskiro sutuoktiniu turtu, o turtas, įgytas santuokos metu, yra bendras, išskyrus tam tikras išimtis.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Išimtimis laikomi tie atvejai, kai turtas buvo padovanotas ar paveldėtas santuokos metu – jis išlieka asmeninis, taip pat kaip ir turtas, įsigytas už asmenines lėšas.

Advokatė pabrėžia, kad vedybinės sutartys padeda porai susitarti, kaip valdyti turtą ir pakeisti numatytas taisykles. Advokatė siekia sulaužyti mitą, kad vedybinė sutartis – tai nutarimas, kaip sutuoktiniai dalysis turtą po skyrybų. G. Kaziliūnaitės teigimu, vedybinė sutartis net nenumato, kaip turtas bus dalijamas santuokos nutraukimo atveju.

Specialistė pabrėžia, kad vedybinė sutartis numato, kaip turtas bus valdomas santuokos metu. Kai kuriais atvejais rekomenduodama sudaryti vedybinę sutartį, kad būtų apsaugotas šeimos turtas.

Daugiau apie sutuoktinių turtinius santykius – pokalbyje su specialiste.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...