Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.14 18:15

D. Grybauskaitė: įvykiai Šiaurės Korėjoje ir Sirijoje kelia grėsmę taikai pasaulyje

BNS 2017.04.14 18:15

Pastarieji įvykiai Šiaurės Korėjoje ir Sirijoje kelia tarptautinę įtampą ir grėsmę taikai pasaulyje, penktadienį susitikusi su Kinijos parlamento pirmininku Zhang Dejiangu pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Šiaurės Korėjos vykdomi branduolinių ginklų ir balistinių raketų bandymai, besikartojančios cheminio ginklo atakos Sirijoje kelią didelę tarptautinę įtampą ir grėsmę taikai pasaulyje. Lietuva ir Kinija remia Jungtinių Tautų Saugumo tarybos rezoliuciją, kuri griežtai smerkia Šiaurės Korėjos branduolinius bandymus ir taiko sankcijas šiai valstybei“, – rašoma prezidentūros pranešime.

D. Grybauskaitė su kinų parlamento vadovu taip pat kalbėjosi apie Europos Sąjungos (ES) ir Kinijos bendradarbiavimo stiprinimą. Anot prezidentės, glaudus ES dialogas su antra didžiausio pasaulio ekonomika ir antrąja pagal dydį Europos prekybos partnere yra Lietuvos interesas. Per susitikimą aptarta derybų eiga dėl ES ir Kinijos investicijų sutarties, perspektyvos sudaryti ES ir Kinijos laisvosios prekybos sutartį.

Aptariant dvišalius santykius, šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuvos ir Kinijos ekonominio bendradarbiavimas stiprėja. Per pastaruosius šešerius metus keturis kartus išaugo Lietuvos eksportas į Kiniją.

Kinijos institucijos 17-ai Lietuvos pieno perdirbimo įmonių suteikė teisę įvežti savo gaminius į Kiniją. Pirmieji lietuviški pieno produktai šiais metais jau pasiekė šalį.

Savo produkciją į Kiniją taip pat eksportuoja Lietuvos lazerių gamintojai. Anot Prezidentūros, smarkiai didėja į Lietuvą atvykstančių Kinijos turistų srautai.

Šiuo metu pagal dvišalės prekybos apimtis Kinija yra 18-a Lietuvos prekybos partnerė. Tiesioginės šios šalies investicijos Lietuvoje 2016 metais viršijo 21 milijoną eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi