Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.02 13:14

Lietuviai alkoholio per metus suvartoja beveik daugiausiai Europoje

Lietuvos gyventojai alkoholio per metus suvartoja beveik daugiausiai Europoje. Naujausio tyrimo duomenimis, rizikingiausiai alkoholis vartojamas Danijoje. Tačiau Lietuva išlieka antroje vietoje, o du penktadaliai šalies gyventojų pripažįsta, kad patyrė smurtą nuo išgėrusio asmens.

Alkoholio vartojimo tyrimo autoriai pastebi, kad vienu kartu gausiausiai gėrimų suvartoja Šiaurės Europos šalys, tarp jų Lietuva, o mažiausiai –  dešimtadalis gyventojų –  Italijoje ir Portugalijoje. Atskleista, kad kas penktas europietis patiria problemų, susijusių su alkoholio vartojimu. Dažniausiai tai „kaltės jausmas“, o rečiausiai – alkoholio vartojimas ryte. 

Taip pat kas penktas Europos gyventojas vaikystėje ar paauglystėje yra gyvenęs su alkoholiku, o du trečdaliai yra patyrę žalą dėl kito asmens gėrimo. Tiesa, Baltijos šalyse neigiamų patirčių iš vaikystės užfiksuota daugiausiai. Nors didžioji dalis gyventojų sutinka, kad alkoholio pardavimą reikia riboti, labai mažai gyventojų pasisako už gėrimų kainų didinimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi