captcha

Jūsų klausimas priimtas

Metai po naujojo etikos kodekso priėmimo: kas pakito

Suėjo metai, kai patvirtintas naujas Visuomenės informavimo etikos kodeksas. Jis pakeitė Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą, kurio pirmoji redakcija buvo patvirtinta prieš 20 metų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Nors lietuviai žiniasklaidai negaili neigiamų epitetų, ja pasitiki. Kaip skelbiama naujausioje „Eurobarometro“ tyrimo ataskaitoje, Lietuvoje pasitikėjimas žiniasklaida išlieka labai aukštas ir gana pastebinai lenkia bendrą Europos Sąjungos vidurkį. 

Dažniausiai į Visuomenės informavimo etikos asociaciją kreipiamasi dėl kritikuojamo asmens teisių. 

„Apibendrinant galima būtų pasakyti, kad dažniausiai skundžiamasi dėl nuomonių įvairovės žiniasklaidoje nepaisymo, nepakankamai tiksliai atspindimų aplinkybių, dėl nekritiško šaltinių vertinimo arba nepakankamo alternatyvių šaltinių vertinimo. Daugiausia skundų gauta, kaip ir praėjusiais metais (nors šiemet gal mažiau) dėl kritikuojamo asmens teisės atsakyti užtikrinimo“, – pasakoja Visuomenės informavimo etikos asociacijos direktorius Viktoras Popandopula.

Kodekse bene pirmą sykį labai aiškiai pasisakyta dėl žurnalisto profesinės ir kitokios veiklos santykio, įtvirtinta principinė nuostata vertinant žurnalisto santykį su politinėmis partijomis ir valdžios institucijomis – žurnalisto profesinė veikla nesuderinama su darbu valstybės ir vietos valdžios institucijose, dalyvavimu politinių partijų veikloje. 

Plačiau apie žiniasklaidos etiką – pokalbyje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...