Lietuvoje

2017.01.04 10:19

Orai: kuo arčiau savaitgalio, tuo šalčiau

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.01.04 10:19

Temperatūra kristi pradės trečiadienio popietę ir toliau palaipsniui žemės iki šeštadienio nakties – ji greičiausiai bus šalčiausia šią savaitę, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Visą trečiadienį Lietuvoje protarpiais kris krituliai, dažniausiai tai bus sniegas, o kai kuriuose pietiniuose, vakariniuose rajonuose  bus ir lietaus, ir šlapdribos. Antroje dienos pusėje šals, vėjas keis kryptį – jis pūs iš šiaurės rytų, gūsiai pasieks 15–20 m/s. 

„Šlapdribą keis sniegas, sustiprėjus vėjui, išplitus sniegui, Lietuvoje antroje dienos pusėje kils pūgos, o temperatūra keisis. Aukščiausia temperatūra bus iki vidurdienio – nuo 2 laipsnių šalčio šiaurės rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. 

Kai vėjas atsisuks iš šiaurės rytų, šiluma iš Lietuvos pasitrauks ir antroje dienos pusėje temperatūra pradės žemėti, vakare jau bus 0–5 laipsniai šalčio, o kai kuriuose šiauriniuose rajonuose – ir 6–8 laipsniai šalčio“, – prognozavo sinoptikas. 

Ketvirtadienis bus dar šaltesnis. Pūs gana žvarbus šiaurės rytų vėjas, naktį daug kur, o dieną vietomis gūsiai sieks 15–20 m/s .Taip pat protarpiais snigs, tad neišvengsime ir pūgų. Ir naktį, ir dieną temperatūra svyruos  tarp 10–15 laipsnių šalčio. Tik kai kur, daugiausia – vakariniuose rajonuose – išliks 7–9 laipsnių šaltis. 

„Vėliau šaltis dar labiau smaginsis – temperatūra dar labiau kris“, – pabrėžia sinoptikas. 

Penktadienio naktį bus 16–21 laipsnis šalčio, tik vakariniuose rajonuose bus truputį šilčiau. Šalčiausia turėtų būti šeštadienio naktis, kai spustelės 20–25 laipsnių šaltis, tik vietomis gali būti 16–18 , o prie jūros – 12–14 laipsnių šalčio. 

„Dienomis irgi nesidžiaugsime šiluma – bus žvarbu ir šalta: dienomis – 12–17 laipsnių šalčio, tik vakariniuose rajonuose bus truputį šilčiau“, – sakė V. Sakalauskas.