Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.16 11:58

K. Navickas – apie tris prioritetus aplinkosaugoje

Naujasis aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Navickas sako, kad jam, kaip ir visai vyriausybei, labai svarbūs yra pokyčiai. Pradėti, pasak jo, reikia nuo paties ministrų kabineto – rodyti gerą elgesį, kitą politikos kultūrą. O kalbant apie pokyčius aplinkosaugoje, kaip prioritetus ministras vardijo atliekų tvarkymą, valdymo aparato efektyvumą ir statybų sektorių. 

Pastarajame, pasak ministro, viena vertus apsunkintos procedūros, bet, kita vertus, vyksta nelegalios statybos.

Kalbėdamas apie darbo efektyvumą ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose K. Navickas pabrėžia, kad žmonės dažnai yra nuviliami dabartine aptarnavimo kokybe, todėl reikėtų geriau atstovauti visuomenės interesams.

Po neseniai viešojoje erdvėje kilusio triukšmo dėl vienkartinių puodelių mokesčio politikas akcentuoja, kad tai buvo tik iliustratyvus pavyzdys, kad visų pirma reikėtų vengti atliekų susidarymo. 

„Prioritetinis darbas yra sumažinti atliekų kiekius, patenkančius į sąvartynus arba planuojamus deginti. Pagal fizikos dėsnius žinome, kad niekas niekur neprapuola – net ir sudeginus materijos nusėda kitokiomis formomis“, – aiškina ministras. 

Plačiau – pokalbyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi