Lietuvoje

2021.11.25 20:41

Gavęs sustiprinantį skiepą Karolis neteko galimybių paso – teks palaukti iki gruodžio 1 dienos

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.11.25 20:41

Gavo skiepą – prarado galimybių pasą. Su tokia situacija susidūrė vilnietis Karolis, pasiskiepijęs sustiprinančią vakcinos doze. Visgi Registrų centras ramina, kad tokios spragos neliks jau nuo gruodžio 1-osios.

Kaip portalui LRT.lt pasakojo vilnietis Karolis, jis dar birželį pasiskiepijo „Janssen“ vakcina. Ši vakcina – vienintelė iš naudojamų Lietuvoje, kuriai pakanka vienos dozės.

Vyriausybei pritarus sustiprinančios dozės paankstinimui, Karolis suskubo pasiskiepyti trečiąja vakcinos doze. Trečiadienį jam buvo suleistas sustiprinantis „Comirnaty“ skiepas. Tiesa, trečiąjį skiepą palydėjo netikėtumas.

„Tą akimirką, kai mane paskiepijo, nustojo galioti mano galimybių pasas, nes sistema šį skiepą mato ne kaip revakcinaciją, o kaip antrą „Pfizer“ [„Comirnaty“] skiepą“, – sakė Karolis.

Portalas LRT.lt primena, kad galimybių pasas įsigalioja praėjus savaitei po antrosios „Comirnaty“ ir „Spikevax“ vakcinų dozės, praėjus dviem savaitėms po „Janssen“ skiepo arba praėjus keturioms savaitėms po pirmosios „Vaxzevria“ vakcinos dozės.

„Iki gruodžio 1 dienos esu be galimybių paso ir niekas negali padėti“, – pasakojo vaikinas.

Jis sakė besikreipęs nurodytais informacijos kontaktais, tačiau jokios pagalbos nesulaukė. Kaip teigė Karolis, jam buvo atsakyta, kad jis gali bandyti naudoti europinį COVID-19 sertifikatą ir „galbūt jis neraudonuos, bet užtikrinti negalime ir ačiū už supratingumą“ arba „palaukti iki gruodžio 1 d.“.

„Mano prisiplanuoti teatrai, parodos, restoranai ir t.t. iki gruodžio 1 turės būti atšaukti, nes manęs tiesiog niekas niekur neįleis. Pasiteiravus, gal tuomet aš galiu atsispausdinti sertifikatus skiepijimo ir rodyti visiems prie durų taip paaiškindamas situaciją, konsultantė tylėjo“, – portalui LRT.lt kalbėjo Karolis.

Situacija keisis gruodžio 1 dieną

Portalas LRT.lt su klausimais apie Karolio situaciją kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų ministerija, bet ši nurodė kreiptis į Registrų centrą. Besikreipus į pastarąjį, atstovas nurodė vertinimų kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją. Visgi Registrų centro atstovas paaiškino, kas įvyko su Karolio galimybių pasu.

„Visos tiek galimybių paso, tiek ir ES skaitmeninio COVID pažymėjimo sugeneravimo ir galiojimo taisyklės yra įdiegtos pagal Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktus algoritmus. Vadovaujantis ministerijos pateikta tvarka, šiuo metu, kai pirmoji vakcinos dozė buvo „Janssen“, o antroji „Moderna“ arba „Pfizer“ („Comirnaty“), galimybių pasas įsigalioja praėjus 7 dienoms po antrojo skiepo (išskyrus persirgusių asmenų skiepijimą).

Vis dėlto, pagal naujausią Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktą algoritmą, kuris įsigalios nuo gruodžio 1 dienos, galimybių pasas įsigalios iškart po antrosios dozės (kai pirmoji dozė buvo „Janssen“)“, – portalui LRT.lt nurodė Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI