Lietuvoje

2021.10.23 11:30

Bemaž savaitę be žinios dingusio klaipėdiečio paieškoms susirinkę gyventojai: mes ieškome žmogaus, nesvarbu – gyvo ar mirusio

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.10.23 11:30

Klaipėdoje vis dar ieškoma praėjusį savaitgalį be žinios dingusio klaipėdiečio Evaldo Rusio. Nuo pat savaitės pradžios vaikino aktyviai ieško tiek policija, tiek artimieji, bičiuliai, svetimi neabejingi žmonės. Būrelis gyventojų į paieškas susirinko ir šeštadienį. Aktyviais veiksmais tikimasi rasti E. Rusį ir nutraukti daugybę žmonių kankinančią nežinią.

Šeštadienio rytą prie Klaipėdoje esančios „Švyturio“ arenos susirinko apie dvi dešimtys E. Rusio ieškoti nusiteikusių žmonių.

Tiesa, tikėtasi sulaukti kur kas daugiau šiai situacijai neabejingų gyventojų. Anot paieškų organizatorių, socialiniame tinkle „Facebook“ apie ketinimą dalyvauti buvo pranešę beveik 100 žmonių.

Vis dėlto, panašu, kad menkesnis nei tikėtasi, dalyvių skaičius nesumenkino susirinkusiųjų ryžto. Žmonės buvo pasiskirstė į 5 grupeles, išsidalijo teritorijomis, kurias svarbiausia patikrinti.

„Jau daug Klaipėdos esame išnaršę. Šiandien planuojame pažiūrėti visas pakrantes, bus keliamasi į Smiltynę apžiūrėti ten esančias pakrantes, akmenuotas zonas“, – sakė paieškų organizatorė Viktorija Kondrašovaitė.

Nuo pat antradienio vakaro Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos narai vaikino ieško Danės upėje. Gali būti, kad iš draugų vestuvių šventės miesto centre esančiame klube išėjęs vaikinas įkrito į upę ir nuskendo, mat miestą stebinčios vaizdo kameros paskutinį kartą E. Rusį buvo užfiksavę ties Šiauriniu molu, o vėliau vaikino niekas nebematė. Artimųjų žiniomis, iki netoliese esančios perkėlos vaikinas atėjęs nebuvo.

Vis dėlto šeštadienį į paieškas susirinkę gyventojai aiškina, jog ieško tiesiog žmogaus, nesvarbu, ar jis vis dar gyvas, ar jau ne.

„Viltis visada turi ir privalo būti. Bet šiai dienai mes ieškome žmogaus – gyvo ar mirusio. Mes būtinai turime surasti žmogų, kad tiek tėvams, tiek mums patiems būtų ramiau ir nebeliktų tos nežinomybės ir įtampos, galvojant kur ir kaip jis galėtų būti“, – sakė V. Kondrašovaitė.

Žvalgoma Dnės upė, dirba policijos pareigūnai

Dingusio vaikino nuo pat pirmadienio, kai sulaukė artimųjų pareiškimo, ieško ir uostamiesičo policijos pareigūnai.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė LRT.lt teigė, kad pareigūnai sulaukia daugybės įvairios informacijos, galimų vaikino dingimo versijų, tad visas jas tikrina, peržiūri vaizdo kamerų įrašus, atlieka kitus veiksmus.

Paieškos Danės upėje pradėtos antradienio vakarą, kai Klaipėdos specialiosios tarnybos skubėjo tikrinti pranešimo apie Danės upėje galimai pastebėtą žmogaus siluetą. Tačiau tą vakarą narai upės vandenyje nieko neaptiko.

Paieškos tęsėsi ir trečiadienį – buvo pasitelktas ir kinologas su šunimi, specialiai apmokytu ieškoti skenduolių. Kelias valandas trukusios operacijos metu buvo išžvalgyta visa paieškų teritorija, tačiau kūno nepavyko aptikti.

Ketvirtadienį narai ir vėl grįžo prie Danės upės. Tądien uostamiesčio narams į pagalbą atskubėjo kolegos iš Vilniaus, kurie turi galimybę vykdyti paiešką po vandeniu specialiu dronu, skenuojančiu upės dugną, galinčiu pasiekti atokias vietas po laivais, kur narui patekti nepavyktų.

Tos pačios dienos popietę Danės upėje vis dar dirbę ugniagesiai sulaukė žinios apie toliau nuo paieškų vietos neva pastebėtus plūduriuojančius raudonus drabužius. Įtarta, jog tai gali būti E. Rusio daiktai. Vis dėlto į nurodytą vietą nuskubėję narai nieko neaptiko.

Paieškas smarkiai sunkino ir popiet uostamiestyje pradėjęs stiprėti audringas vėjas, tad apie 16 val. paieškas nuspręsta nutraukti.

Narai upę žvalgė ir penktadienį, nors miestą trankė gūsingas vėjas.

LRT. Jau skelbė, kad, pasak gelbėjimo operaciją vykdančių specialistų, kai vyrauja šiltesni orai, prireikia trijų ar keturių dienų, kad kūne kaupiantis dujoms skenduolis pakiltų į paviršių, o vyraujant vėsesniems orams, tokiam procesui prireikia apie savaitės. Kai kūnas pakyla nuo dugno, atsiranda grėsmė, jog srovė ji gali išplukdyti į kitą vietą ir todėl paieškos gali būti bevaisės.

Neatmetama, kad kildamas kūnas gali užsikabinti už Danės upėje prišvartuotų laivų ar jiems įrengtos infrastruktūros.

Išėjo iš vakarėlio ir dingo

LRT.lt primena, kad E. Rusys dingo po to kai paliko uostamiesčio centre esančio viešbučio pastate vykusią bičiulių vestuvių šventę.

Tiek E. Rusio artimieji socialiniuose tinkluose, tiek uostamiesčio policijos pareigūnai skelbė, kad vaikinas dingo sekmadienio naktį tarp vidurnakčio ir 1 val., tačiau vėliau policija patikslino, jog vaikinas vakarėlį esą galėjo palikti anksčiau – apie 22.30 val. vakaro.

Tą naktį skubiai iš vakarėlio išėjęs E. Rusys nepasiėmė ir savo telefono. Dingusio vaikino artimieji patikrino telefone esančią informaciją ir tvirtina, kad E. Rusys nebuvo susitikęs su kitais draugais.

E. Rusys yra apie 180 cm. ūgio, lieso kūno sudėjimo, ant kairės rankos dilbio yra tatuiruotė. Vilkėjo raudonais marškiniais, raudonomis kelnėmis, juoda medžiagine striuke, avėjo baltus sportinius batelius, galėjo būti užsidėjęs juodą kepurę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt