Lietuvoje

2021.10.22 16:01

Tiriamas galimas vakcinacijos dokumentų klastojimas: žmonės neatvyko, o e.sveikatoje – įrašai apie suleistus skiepus

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.22 16:01

Kaune tiriamas galimas vakcinavimo dokumentų klastojimas. Įtariama, kad į e.sveikatos sistemą galėjo būti suvedami duomenys apie suleistus skiepus, nors žmogus skiepytis neatvykdavo. Pareigūnai turi duomenų, kad taip skiepų pažymėjimus gavo trys asmenys.

Paciento vakcinavimo centre nė kvapo, tačiau e.sveikatos sistemoje – įrašas apie suleistą skiepą. Tokia galima nusikalstama schema pastebėta Kauno ledo rūmuose įkurtame vakcinavimo centre.

Žinios. Kaune galimai klastoti vakcinavimo dokumentai: žmonės neatvyko, o e. sveikatoje – įrašai apie suleistus skiepus

„Suveikė mūsų vidinės kontrolės sistemos, fiksavome atvejį ir perdavėme pareigūnams. Nuo pat pradžios stebime įvairiais būdais – ir elektroniniais, ir fiziniais. Darbuotojai budrūs, informuoti ir būtent jų budrumo ir principingumo dėka buvo išaiškintas šitas atvejis“, – teigia Kauno miesto poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.

Prokuratūra dėl galimo dokumentų klastojimo pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Suvesti duomenys į sistemą, užpildytos atitinkamos formos, jog trys asmenys buvo atvykę į centrą ir buvo paskiepyti „Johnson“ vakcina, tačiau tie asmenys nei buvo atvykę, nei jiems buvo suleista „Johnson“ ar bet kokia kita vakcina“, – tvirtina Kauno apylinkės prokurorė Jolanta Petraitytė.

Vykdant tyrimas bus tikslinama, ar suklastotų įrašų galėjo būti daugiau. Įtariama, kad norint gauti įrašą apie suleistą vakciną, tačiau išvengti užėjimo į vakcinavimo kabinetą tekdavo susimokėti. Šaltinių teigimu, suklastotas įrašas galėjo kainuoti nuo 100 iki 500 eurų.

Kol kas įtarimai niekam nepateikti. Paaiškėjus galimam klastojimui, vakcinavimo centro darbuotoja atleista.

„Darbuotoja, kuri įtariama atlikus pažeidimą, nei dienos, nei minutės pas mus nebedirbo, atsisveikinome ir viskas. (Ar ji pripažino, kiek jūs kalbėjot? – LRT.lt) Negaliu komentuoti“, – sako P. Kibiša.

Už dokumentų klastojimą gresia bauda, viešieji darbai arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Pareigūnai įspėja, kad už papirkinėjimą atsakomybė gresia tiek paėmusiam, tiek davusiam kyšį.

Apie vakcinavimo sertifikatų klastojimo atvejus pranešama ir kitose šalyse. Graikijoje įtariama, kad skiepų pažymėjimai galėjo būti klastojami dešimtyje skiepijimo centrų. Parlamentas ėmėsi didinti baudas iki 5 tūkstančių eurų už suklastotą skiepų, persirgimo ar neigiamo testo pažymėjimą. Gydymo įstaigoms baudos gali siekti ir iki 50 tūkstančių eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt