Lietuvoje

2016.10.18 22:45

D. Grybauskaitė Suomijoje aptarė bendradarbiavimo perspektyvas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.10.18 22:45

Suomijoje viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su šios šalies vadovu, aptarė Europos Sąjungos aktualijas, dvišalius santykius ir bendradarbiavimą ekonomikos, energetikos bei švietimo srityse. 

Taip pat aptartas Baltijos regiono saugumas. Komentuodama pastarojo meto Rusijos veiksmus regione, Dalia Grybauskaitė teigia, jog Maskva, į Kaliningrado sritį atgabenusi „Iskander“ raketas, demonstruoja agresiją ne tik Baltijos šalims.

„Atsižvelgiant į tai, kad „Iskander“ raketos yra ne gynybos, o puolamoji įranga, rodo agresyvų ir atvirą jėgos demonstravimą. Tai nukreipta ne tik prieš Baltijos šalis, bet ir prieš Europos sostines. Mes smerkiame tai kaip tarptautinės teisės pažeidimą. Mes esame pasiruošę stiprinti Baltijos šalių saugumą: pritariame aktyvesniam NATO sąjungininkų buvimui mūsų teritorijose, mes taip pat investuojame į gynybą. Be to, Lietuva kitais metais krašto apsaugai skirs 1,8 procento bendrojo vidaus produkto“, – teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Suomija yra viena pagrindinių Lietuvos ekonominių partnerių ir devinta pagal dydį užsienio investuotoja. Dvišalė prekyba per praėjusius metus išaugo beveik 9 procentais. Vis daugiau suomių turistų atvyksta į Lietuvą.