Lietuvoje

2021.10.05 14:59

Po skandalo SAM pateikia šių metų komunikacijos viešuosius pirkimus: sumos siekia nuo kelių šimtų iki beveik ketvirčio milijono eurų

atnaujinta 17.37
LRT.lt, BNS2021.10.05 14:59

Viešojoje erdvėje kilus susidomėjimui Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pastaruoju metu vykdytais viešaisiais pirkimais, ministerija pateikia visą viešųjų pirkimų, vykdytų per 2021 m., finansuojamų Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, Vyriausybės rezervo lėšomis ir SAM biudžeto lėšomis, skirtomis komunikacijai, ataskaitą.

Kaip rašoma pranešime, sąraše pateikiami SAM viešieji pirkimai, skirti komunikacijai vykdyti pagal finansavimo šaltinį. Koronaviruso komunikacijos paslaugoms šiemet išleista beveik 940 tūkst., daugiau nei pusė lėšų skirta kampanijai „Petys už laisvę“.

Iš viso kampanijai „Petys už laisvę“ šiemet skirta 485,5 tūkst. eurų, stambiausias konkursų laimėtojas – bendrovė „Gravitas Partners“, iš viso, pagal sutartis, organizavusi socialinės reklamos kampaniją televizijoje ir interneto portaluose už 405 tūkst. eurų.

Su įmone „Derybininkai.lt“ sudaryta 30 tūkst. eurų sutartis kampanijos reklamai specializuotuose žiniasklaidos kanaluose (naujienų portaluose, laikraščiuose, žurnaluose, televizijos laidose), dar 50,5 tūkst. eurų skirta suvenyrų gamybai su „Petys už laisvę“ logotipais – sutartis sudaryta su bendrove „Aola“.

100 tūkst. eurų skirta kampanijai „Kartu mes galime viską“ regioninėje spaudoje, sutartis pasirašyta su bendrove „Santarvės laikraštis“. Koronaviruso informacinei sklaidai nacionalinėje spaudoje skirta 80 tūkst. eurų, paslaugas teikė „Media bitės“.

Už 50 tūkst. eurų įmonė „Tango reklama“ rūpinosi COVID-19 informacijos sklaida nacionalinėse radijo stotyse, dar per 4,3 tūkst. šiai įmonei skirta už laidų rengimo ir transliavimo paslaugas. „Komunikacijos amatininkai“ už 30 tūkst. organizavo Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo iniciatyvų viešinimą socialiniuose tinkluose ir renginiuose.

Kaip nurodo SAM, už 60 tūkst. eurų bendrovė „Galimybių Centras“ teikė lauko reklamos bei reklamos prekybos centrų ekranuose prie kasų paslaugas.

Taip pat sudarytos sutartys su rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų bendrovėmis „Spinter“ bei „Baltijos tyrimai“ dėl skiepijimosi nuo koronaviruso – atitinkamai už 6,3 tūkst. ir 14,9 tūkst. eurų. Už 11,4 tūkst. eurų iš „Mediaskopo“ įsigyta žiniasklaidos stebėsenos paslaugų.

Po 12 tūkst. skirta ir Nuotolinių spaudos konferencijų transliacijoms ir vaizdinės medžiagos filmavimui (įmonė „Medijų centras“), Tekstinės, vizualinės medžiagos kūrimo paslaugoms (viešoji įstaiga „Autoriai“).

Taip pat yra ir kelios mažesnės nei 10 tūkst. eurų sutartys, tarp jų – fotografijos, socialinių tinklų administravimo, informacijos talpinimo paslaugos.

Tarp SAM pirkimų – vadovybės fotosesija už 5,2 tūkst. eurų

SAM birželį už 5,2 tūkst. eurų pirko fotografo paslaugas vadovybės fotosesijai.

Naujienų portalo delfi.lt. teigimu, lėšos skirtos iš SAM komunikacijai skirtų lėšų fondo, pirkimas atliktas neskelbiamos apklausos būdu, o sutartis, kurią pasirašė ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė, sudaryta su fotografu Vilmantu Martinėliu.

Sutartimi perkama 102-jų vienetų „aukštos rezoliucijos retušuotų nuotraukų gamyba“, sutarties techninėje specifikacijoje nurodoma, kad paslaugos yra skirtos „Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybės nuotraukų atnaujinimui“.

Anot delfi.lt, į kainą įskaičiuotos ir visažisto paslaugos „preliminariai 30 asmenų“ bei apšvietimas.

Portalas teigia, kad SAM neatsakė, kur naudojamos nuotraukos. Į portalo klausimus neatsakė ir fotografas, kurio atliekama fotosesija, kaip skelbiama viešai, kainuoja 250 eurų.

SAM interneto svetainėje nurodoma, kad ministerijos vadovybę sudaro 12 asmenų: ministras Arūnas Dulkys, viceministrai – Aušra Bilotienė Motiejūnienė, Danguolė Jankauskienė, Živilė Simonaitytė ir Aurimas Pečkauskas, kanclerė J. Grebenkovienė, ministro patarėjai – Eglė Butkevičienė, Simona Bieliūnė, Justina Aleksaitė, Tomas Gailius, Vaida Barizienė ir buvusi A. Dulkio atstovė spaudai Aistė Šuksta.

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę SAM sulaukė kritikos paaiškėjus sutarčiai su laida „Kitokie pasikalbėjimai“, kurioje dalyvavo ministro visuomeninis patarėjas, chirurgas Edgaras Kulikauskas, žinomas Ciniško chirurgo slapyvardžiu. Laidos metu nebuvo skelbiama ar kaip nors kitaip pažymėta, jog dėl jos buvo sudaryta sutartis su ministerija, to sako nežinojęs ir laidoje dalyvavęs medikas.

Pirmadienį ministerija pranešė, kad iš pareigų traukiasi ministro patarėja komunikacijai Aistė Šuksta. Ji apgailestavo, kad jos sprendimai sukėlė neigiamas reakcijas visuomenėje. Ministras A. Dulkys žiniasklaidai komentavo apie pasitraukimą nesvarstęs.

Paskutiniais duomenimis, „Kitokių pasikalbėjimų“ prodiuseris Mantas Bertulis kreipėsi į SAM su prašymu, kad jam nebūtų sumokėta 9917,13 eurų už suteiktas paslaugas. Ministerija šį prašymą patenkino.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt