captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sporto rūmai – retas brutalistinės architektūros pavyzdys Lietuvoje

1956-aisiais Maskvoje atsiradus universaliems, tačiau visų pirma ledo rituliui skirtiems Lužnikų sporto rūmams, tokie objektai pradėjo sparčiai kilti ir kituose Sovietų Sąjungos miestuose. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lietuviškųjų Sporto rūmų istorija prasidėjo 1960-aisiais. Pastatas projektuotas šalia stadiono, pagrindinį fasadą atgręžiant į upę ir miesto centrą. Lenktas bei dinamiškas siluetas atspindi XX a. 6–7 dešimtmečių architektūros dvasią. 

„Jeigu vaikščiosite aplinkui, galite pastebėti, kad ta architektūra tarsi rūsti – matosi gryna medžiaga – betonas, tinkas (kai šiandien turime daug stiklinių paviršių, tai tarsi kontrastas). Tuo metu tokia architektūra buvo vadinama brutualistine. Tai yra toks stilistinis terminas, ne todėl, kad ji butualiai įžengė į aplinką (nors kartais ir taip būdavo), bet dėl savo estetikos. Lietuvoje tokios stilistikos pavyzdžių mes neturime labai daug“, – pasakoja architektūrologas doc. dr. Vaidas Petrulis.

Pasak architektūrologo, ryškiausi tokios stilistikos pavyzdžiai – Vilniaus sporto rūmai ir IX forto memorialinis kompleksas. Rūmų architektūroje ne mažiau svarbus ir interjeras. 

Pasižvalgyti po Sporto rūmus galite žiūrėdami reportažą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...