Lietuvoje

2021.09.22 14:37

Karbauskis: Šimonytė neatlaikys, ji trenks durimis

atnaujinta 14.59
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.09.22 14:37

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis mano, kad premjerė Ingrida Šimonytė atsistatydins iš ministrės pirmininkės pareigų.

„Šiandien galiu konstatuoti, žiūrėdamas į šią Vyriausybę, kad tikriausiai viena premjerė turi kokį nors supratimą, ką ji ten veikia, bet vienas žmogus valstybės valdyti negali.

Tai, kad mūsų dabartinė premjerė to neatlaikys, matosi iš jos kai kurių labai nervingų pareiškimų. Jeigu stebėtume ne tik į tai, kas pasakoma, bet ir kaip pasakoma, mes galime suprasti, kad artėja valstybė į dar vieną krizę, kai mūsų premjerė, netekusi kantrybės, trenks durimis ir turėsime situaciją, kada paprasčiausiai neturėsime tvarkos, ramiai dirbančios Vyriausybės, kad ir tokios nevykusios, kokią šiandien turime“, – trečiadienį vykusiame LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje sakė R. Karbauskis.

LVŽS lyderis piktinosi I. Šimonytės pareiškimais, kad augant koronaviruso atvejų skaičiui, greičiausiai teks sugrįžti prie karantino, tai yra tam, kad galima būtų įvesti būtinybę dėvėti kaukes uždarose patalpose.

Jo įsitikinimu, LVŽS Vyriausybė geriau tvarkėsi su koronaviruso pandemija.

„Galbūt jau taškas dedamas dar vienoje istorijoje. Tai yra bankrotas šitos Vyriausybės covido valdyme. Jeigu mes padarysime tai, ką šneka premjerė, tai lyginant su kai kuriomis Europos šalimis, kurios jau paskelbė, kad covidas jau nėra pavojinga liga ir pabaigė šitą istoriją, mes atrodysime visiškais nevykėliais. Ir mes atrodome tais nevykėliais tada, kada praėjo metai nuo to laiko, kada ponios I. Šimonytė ir Seimo pirmininkė, ir dabartinė ekonomikos ministrė A. Armonaitė garsiai rėkaudavo, kad A. Veryga nesugeba tvarkytis, kad mūsų ministrų kabinetas blogas. Deja, situacija yra tokia, kad taip blogai, kai jos rėkė, nebuvo“, – aiškino R. Karbauskis.

Jis kartojo, kad „valstiečiams“ vadovaujant Vyriausybei, dar nebuvo skiepų nuo COVID-19, tačiau krizę pavyko suvaldyti.

„Dabar mes turime situaciją, kai esame pačiame blogiausiame taške per labai ilgą laiką ir neiašku, iki kokios situacijos mes dar nusirisime“, – dėstė R. Karbauskis.

Kritikos jis Vyriausybei negailėjo ir dėl jos pastangų valdyti neteisėtų migrantų krizę. R. Karbauskis stebėjosi, kodėl Lietuva leidžia pinigus modulinių namelių, kuriuose apgyvendinami migrantai, pirkimams.

„Beveik milijardas nameliams. Kam mums namelių, kai mes statome sieną? Čia logiški klausimai. Siena kainuos galbūt pusę milijardo“, – tvirtino LVŽS pirmininkas.

R. Karbauskiui užkliuvo ir Lietuvos užsienio politika. Jis kritikavo užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką Žygimantą Pavilionį. Dėl jų veiklos, pasak „valstiečio“, Lietuva praranda gerus santykius su užsienio valstybėmis, praranda galimybes pritraukti užsienio investicijas.

„Užsienio politikos sprendimai arba šiuo atveju užsienio reikalų ministro ir Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovo elgesys yra labai nenaudingas Lietuvai, jis tiesiog kenksmingas Lietuvai. Tai, kas vyksta šiandien santykyje su Kinija, tai, kas vyksta šiandien santykyje net su mūsų partneriais Sakartvelu, yra visiškai nepaaiškinama. Atrodo, kad žmonės nesupranta, kokias pasekmes turės mūsų valstybė. Tai, ką jie dabar pridirbs, reikės taisyti daug metų“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt