Lietuvoje

2021.09.18 16:18

Viktorija Čmilytė-Nielsen perrinkta Liberalų sąjūdžio pirmininke, pirmąja pavaduotoja tapo Rudelienė

atnaujinta 18.00
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt, BNS2021.09.18 16:18

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen perrinkta Liberalų sąjūdžio pirmininke. Tai paaiškėjo šeštadienį vykusio partijos suvažiavimo metu, po dvi dienas trukusio balsavimo.

Kaip buvo pranešta partijos suvažiavimo metu, už V. Čmilytę-Nielsen balsavo 670 partijos narių. Jai iššūkį buvo metęs vienintelis konkurentas, Seimo narys Andrius Bagdonas. Jį palaikė 184 liberalai.

Dar prieš sužinodama partijos pirmininko rinkimų rezultatus V. Čmilytė-Nielsen portalui LRT.lt teigė besitikinti, kad partijos nariai teigiamai įvertins jos vadovavimą partijai pastaruosius dvejus metus. Portalas LRT.lt primena, kad V. Čmilytė-Nielsen Liberalų sąjūdžio lydere buvo išrinkta 2019-aisiais. Partijos vairą jį perėmė iš Eugenijaus Gentvilo.

Po žinios apie perrinkimą V. Čmilytė-Nielsen dėkojo partijos kolegoms ir teigė, kad jų palaikymas yra itin svarbus. Politikė kalbėjo, kad prieš dvejus metus jai tapus partijos vadove, bendras liberalų tikslas buvo geras pasirodymas 2020 metų Seimo rinkimuose.

„Stabili sėkmė priklauso tikrai ne nuo vieno partijos lyderio ar kelių žinomų partijos veidų. Jai reikia visų skyrių pastangų, jai reikia regioninių lyderių, todėl tarp tų dalykų, į kuriuos koncentravomės, buvo ir skyrių lyderių matomumo didinimas. Manau, kad tai pakankamai gerai pavyko“, – dėkodama liberalams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Perrinktoji liberalų vedlė dėstė, kad Liberalų sąjūdis rinkimuose pateko tarp keturių geriausiai pasirodžiusių partijų ir tapo valdančiosios koalicijos dalimi. V. Čmilytė-Nielsen kalbėjo, kad aktyvesni tapo ir partijos skyriai bei komitetai.

„Įvairių iniciatyvų iš partijos narių, iš komitetų turime tikrai daugiau nei bet kada. Prie to prisidėjo keli dalykai. Pirmiausia, daugelyje skyrių įvykę perkrovimo procesai, kai buvo išrinkti nauji skyrių lyderiai arba žmonės, kurie buvo jau ne kartą užgrūdinti rinkimų kovose“, – sakė ji.

V. Čmilytė-Nielsen tvirtino, kad Liberalų sąjūdis išlieka pagrindine liberalia partija Lietuvoje. Ji pripažino, kad yra, kur pasitempti, tačiau sakė mananti, kad pokyčiai rodo, jog einama teisingu keliu.

„2020 metai mums parodė, kokia netvari gali būti mūsų realybė, kaip ji gali greitai kisti. Ir parodė, kad politinei organizacijai yra labai svarbu lanksčiai ir greitai prisitaikyti prie kintančių aplinkybių. Man rodos, kad artimiausiais metais bus vienu iš raktų į sėkmę.

Todėl tikrai negaliu pažadėti, kad ateinančiuose Seimo rinkimuose mes tikrai laimėsime daugumą. Tačiau tikrai matau visas galimybes per ateinančius dvejus metus toliau stiprinti mūsų partiją“, – partiečiams dėstė perrinktoji pirmininkė.

Seimo pirmininkė tvirtino, kad liberalų rinkėjams nereikia dėl partijos sprendimų raudonuoti iš gėdos, o liberalai, kaip teigė ji, nevykdo konjunktūrinės politikos.

Kiek daugiau nei 1,9 tūkst. balsavimo teisę turinčių Liberalų sąjūdžio narių savo valią išreikšti galėjo elektroninio balsavimo metu, kuris vyko nuo ketvirtadienio iki šeštadienio 16 valandos.

Šios partijos pirmininko kadencija – dveji metai.

Liberalų sąjūdis priklauso valdančiajai daugumai: Seime turi 13 atstovų, jiems priklauso Seimo pirmininko postas bei Aplinkos ir Kultūros ministerijos, kurioms vadovauja Simonas Gentvilas ir Simonas Kairys.

Partija iš viso vienija per 7 tūkst. narių. Skirtingų apklausų duomenimis, Liberalų sąjūdį palaiko 5,5–7 proc. gyventojų, o V. Čmilytė-Nielsen yra viena iš populiariausių politikių šalyje.

Liberalų suvažiavime atnaujinta partijos valdyba, pirmuoju partijos pirmininkės pavaduotoju tapo Edita Rudelienė

Šeštadienį Trakuose vykusiame Liberalų sąjūdžio suvažiavime išrinkta nauja partijos valdyba, patvirtinti naujosios partijos pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pavaduotojai.

Partijos valdybą iš viso sudaro 26 asmenys – pirmininkė, 15 tiesiogiai suvažiavime renkamų liberalų ir dar 10 partijos narių – regionuose.

Tiesiogiai išrinkti partijos valdybos nariai:

1. Vitalijus Gailius

2. Eugenijus Gentvilas

3. Edita Rudelienė

4. Simonas Kairys

5. Andrius Bagdonas

6. Dovydas Kaminskas

7. Simonas Gentvilas

8. Marcijonas Urmonas

9. Petras Auštrevičius

10. Nijolė Putrienė

11. Raimondas Imbrasas

12. Raimundas Lopata

13. Vytautas Tamošiūnas

14. Orinta Omelytė

15. Audronė Balnionienė

Pirmuoju pirmininkės pavaduotoja patvirtinta Edita Rudelienė. Kitais pavaduotojais tapo 7 pirmieji valdybos nariai ir Nijolė Putrienė.

Suvažiavime taip pat išrinktos atnaujintos Etikos ir skaidrumo bei Kontrolės komisijos.

Naujoji Etikos ir skaidrumo komisija:

1. Inesa Židonytė

2. Vytautė Venckūnaitė

3. Agnė Jenčauskienė

4. Evelina Gudzinskaitė

5. Kristina Čimkutė

6. Kęstutis Bernatavičius

7. Marina Zolotova

8. Julija Paltanavičiūtė

9. Dalia Žilevičienė

10. Vilma Komisarenkienė

11. Vaidas Ratkevičius

Naujoji Kontrolės komisija:

1. Živilė Kristutienė

2. Aira Visockaitė

3. Ona Aleksiūnaitė

4. Vytas Lužys

5. Deimantė Laumytė

6. Matas Lasauskas

7. Živilė Dastikienė

8. Julita Paltanavičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt