Lietuvoje

2021.07.30 13:51

„Valstiečių“ taryba nusprendė pašalinti Tomiliną iš partijos

atnaujinta 14.49
Augustas Stankevičius, BNS, Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.07.30 13:51

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba penktadienį nusprendė iš partijos išmesti parlamentarą Tomą Tomiliną, pastaruoju metu įsivėlusį į konfliktą su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu.

Už jo išmetimą balsavo 52 tarybos nariai, prieš buvo šeši, trys susilaikė, BNS informavo partija.

Tam, kad politikas būtų išmestas iš partijos, reikėjo dviejų trečdalių dalyvavusiųjų balsų.

R. Karbauskis ketvirtadienį tvirtino gavęs Vilniaus skyriaus atstovų raginimą šalinti T. Tomiliną iš partijos, tačiau teigė pats siūlantis suspenduoti jo narystę dvejiems metams.

Kiek anksčiau tądien T. Tomilinas paskelbė ketinantis varžytis dėl partijos pirmininko posto.

Viešas konfliktas tarp R. Karbauskio ir T. Tomilino kilo, kai šis pavasarį balsavo už įstatymo projektą, kuriuo būtų įteisinta lyčiai neutrali partnerystė.

Tuomet R. Karbauskis pareiškė, jog T. Tomilinas išdavė partijos vertybes, o „valstiečiai“ jam pasiūlė trauktis iš partinių postų.

T. Tomilinas prieš kelias savaites atsistatydino iš „valstiečių“ pirmininko pavaduotojo pareigų. Jis tvirtina, kad LVŽS siekiama paversti partija, tarnaujančia vienam žmogui.

Tikino, kad narystės suspendavimas nebūtų padėjęs

Po LVŽS Tarybos posėdžio partijos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad T. Tomiliną šalinti iš partijos nutarta dėl to, kad esą buvo suvokta, jog jo narystės suspendavimas jo elgesio nepakeis.

„Ir vakarykščiai, ir šios dienos jo pareiškimai, ir jo elgesys Tarybos posėdyje rodė, kad sprendimas suspenduoti jo veiklą kuriam laikui neduos jokio pokyčio, tai yra jis tikrai to nevertina kaip galimybės pakeisti savo elgsesą“, – žurnalistams nuotolinės spaudos konferencijos metu argumentus, kodėl T. Tomilinas buvo pašalintas iš partijos, vardijo R. Karbauskis

Jo teigimu, T. Tomilinas neturi palaikymo partijoje. Pasak R. Karbauskio, tiek partijos suvažiavime, kai buvo svarstomi T. Tomilino pasiūlymai, tiek ir dabar, partijos Tarybos posėdyje, T. Tomiliną tepalaikė šeši ar septyni „valstiečiai“.

„Jo elgesys rodo, kad jis ir šiandien darys viską, kad žemintų partiją, partijos vadovybę. Jis tą daro sąmoningai“, – apie T. Tomiliną kalbėjo R. Karbauskis.

Jo manymu, T. Tomilinas prieš partiją veikė „sistemiškai“, jam esą buvo padedama, rašant tekstus, kuriuos jis skaitydavo viešai, atsakinėdamas į klausimus.

„Visai netrukus sužinosime, kas tai organizavo“, – pabrėžė LVŽS pirmininkas.

R. Karbauskis teigė manantis, kad T. Tomilinas ir toliau kritikuos LVŽS, nebūdamas jos nariu.

„Demokratija nėra partijos įstatymų pažeidinėjimas, vertybių žeminimas, žmonių partijoje žeminimas. Mes „necelofaniniai“, mūsų partijos žmonės dalyvavo ir šeimos žygyje, o jis tuos žmones įžeidinėjo atvirai“, – aiškino R. Karbauskis.

Anot jo, LVŽS frakcija Seime kels klausimą dėl T. Tomilino pašalinimo iš frakcijos, tačiau R. Karbauskis tikisi, kad pats T. Tomilinas pasitrauks iš frakcijos gretų.

Anot R. Karbauskio, L. Savickas ir R. Miliūtė kažkokių sankcijų iš partijos nesulauks. Vis dėlto, anot LVŽS lyderio, partijos Taryba nutarė, kad, jei kas iš LVŽS frakcijos narių rudens Seimo sesijoje balsuotų už anksčiau teiktą Partnerystės įstatymo projektą (jei jis būtų teikiamas dar kartą), būtų keliamas klausimas dėl jų pašalinimo iš frakcijos.

„Mes traktuotumėme tokį balsavimą kaip išdavystę mūsų rinkėjų ir rekomenduotumėme frakcijos narius, kurie būtų balsavę už tokį įstatymą, šalinti iš frakcijos“, – aiškino R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.