Lietuvoje

2016.07.28 00:07

Istorikas apie popiežiaus raginimą priimti pabėgėlius: popiežius nėra burtininkas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.07.28 00:07

Į Lenkiją, kur tęsiasi Pasaulio jaunimo dienos, trečiadienį atvyko popiežius Pranciškus. Penkių dienų vizito metu popiežius sieks skatinti atvirumą pabėgėliams, kai tuo tarpu Lenkija dėl valstybės saugumo griežtai atsisako juos priimti.

Nuolat kartojantis išpuoliams Europos valstybėse, nerimą kelia tai, ar tokiai situacijai esant popiežius yra pajėgus skleisti savo žinią ir sumažinti ksenofobines nuotaikas Europoje.

„Popiežius nėra burtininkas. Be jokios abejonės, jis vis tiek liks ištikimas savo žiniai. Kitas dalykas, popiežius tikrai neragina vykdyti neatsakingo pabėgėlių priėmimo. Vyriausybių uždavinys yra rūpintis, kad tie pabėgėliai būtų integruojami, kad jie turėtų tinkamą vietą visuomenėje, kad jie turėtų reikiamą informaciją apie visuomenę, kurioje gyvena, bet tai tikrai nėra popiežiaus darbas, – sako kultūros istorikas Vytautas Ališauskas. – Popiežius savo ruožtu skatina sudaryti tokią atmosferą, kad pabėgėliai jaustųsi orūs žmonės. Puikiai žinome, kad ten, kur žmonės jaučiasi orūs, tokios problemos ne taip smarkiai iškyla.“

V. Ališausko teigimu, migrantų negalima tapatinti su teroristais, nes dideliame migrantų sraute vos keli žmonės yra radikalizavęsi.

Ar gali popiežius sustabdyti ksenofobines nuotaikas ir ar išgirs Europa popiežiaus žinią dėl pabėgėlių? Plačiau žiūrėkite specialioje rubrikoje „Aktualus interviu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.