Lietuvoje

2016.06.15 10:31

D. Grybauskaitė: tai tikrai yra garbingiausias dalykas

Greta Klimkaitė, LRT RADIJAS, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.06.15 10:31

Nacionalinis kraujo centras pradeda neatlygintinos kraujo donorystės turą po Lietuvą. Kraujo donorų kasmet daugėja, tačiau vasarą kraujo ligoninėse trūksta.

Nacionalinio kraujo centro komanda per artimiausias tris savaites aplankys daugiau kaip 20 šalies miestų ir miestelių. Žmonės bus kviečiami ne tik tapti kraujo donorais, bet ir pabendrauti su gydytojais, daugiau sužinoti apie kraujo donorystę, savanoriauti. 

„Stengiamės kuo daugiau žmonių pritraukti būti kraujo donorais, populiarinti kraujo donorystę, paaiškinti visiems, dar abejojantiems, kad tai yra saugu. Kiekvieną kartą vis daugiau žmonių išgirsta, susipažįsta su kraujo donorystės idėja ir tampa kraujo donorais“, – sako Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė.

Kraujo donorų kasmet sulaukiama vis daugiau, tačiau vasarą atšilus orams ligoninėse kraujo pritrūksta. Neatlygintini donorai sudaro per 80 procentų visų šalies donorų. Siekiama, kad ateityje visi donorai kraujo dovanotų be atlygio.

„Kiekvienas mūsų gali padovanoti kitam žmogui gyvybę. Todėl visus kviečiu ir pradėsiu nuo savęs. Kviečiu duoti kraujo neatlygintinai. Tai tikrai yra garbingiausias, humaniškiausias ir bendruomeniškiausias dalykas, ką galime duoti savo kaimynui, savo bendrapiliečiui“, – prieš duodama kraujo pradėdama akciją sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Daugiau apie akciją – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.