Lietuvoje

2021.02.27 09:26

COVID-19 Lietuvoje ir toliau plinta ligoninėse, įmonėse, ugdymo įstaigose

per parą nustatyti 626 nauji atvejai; atnaujinta 11.15
LRT.lt, BNS2021.02.27 09:26

Statistikos departamentas skelbia, kad per parą patvirtinti 626 nauji koronaviruso atvejai. Nuo COVID-19 mirė dar 8 žmonės. Iš viso nuo ligos jau pasveiko 183 324 sirgusieji. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras nurodo, kad virusas ir toliau plinta įmonėse, ugdymo įstaigose.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 1177 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 57 924 asmenys.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 43. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Naujas protrūkis užfiksuotas Šakių vaikų darželyje ,,Klevelis“. Iš viso patvirtinti 2 atvejai. Per vakar dieną susirgo 1 asmuo, kuris buvo saviizoliacijoje dėl turėto sąlyčio.

Tęsiasi protrūkiai Marijampolės ligoninės Chirurgijos skyriuje. Iš viso nustatyta 13 atvejų, iš kurių 1 antrinis.

Taip pat tebesitęsia protrūkis Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriuje. Iš viso protrūkyje patvirtinta 30 atvejų.

Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Susirgo 4 pacientai.

Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žiburėlis“. COVID-19 liga patvirtinta 4 darbuotojams.

Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos Saulėtekio progimnazijoje. Registruoti du tarpusavyje susiję susirgimai. Susirgo 1 darbuotojas ir 1 moksleivis.

Nustatyti trys antriniai atvejai, susiję su protrūkiu Šilutės lopšelyje-darželyje „Pušelė“. Su protrūkiu siejama 15 atvejų. Susirgo 4 ugdytiniai, 4 darbuotojas ir 7 antriniai atvejai.

Nustatytas atvejis, siejamas su protrūkiu Klaipėdoje įsikūrusioje įmonėje, užsiimančioje laivų konstrukcijų gamyba. Iš viso su protrūkiu siejama 30 susirgimų.

Vilniaus miesto ugdymo įstaigoje UAB Taškius šiuo metu iš viso yra užfiksuota 12 atvejų, iš kurių 1 antrinis.

Taip pat atvejai užfiksuoti Vilniuje įsikūrusioje įmonėje, užsiimančioje baldų gamyba ir prekyba. Iš viso patvirtinti 9 atvejai, iš kurių 3 yra antriniai.

Per vakar parą 1 atvejis patvirtintas Vilniuje įsikūrusiuose nakvynės namuose Vilniaus arkivyskupijos Caritas Laikinuosiuose namuose. Iš viso užfiksuoti 3 atvejai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento protrūkyje buvo patvirtintas dar vienas pirminis atvejis. Iš viso šiame protrūkyje jau patvirtinti 7 atvejai, iš kurių vienas yra antrinis.

Nauji protrūkis užfiksuotas Vilniuje įsikūrusioje popieriaus gamyba užsiimančioje įmonėje nustatyta 10 atvejų.

Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos protrūkyje iš viso nustatyti 9 atvejai. Izoliuojami ir tiriami sąlytį turėję asmenys.

Socialinės globos ir slaugos įstaigoje UAB Addere Trakuose iš viso nustatyta 17 atvejų. Vykstama į protrūkio vietą.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, Trakų ligoninėje, iš viso šiuo metu yra nustatyti 2 atvejai.

Šiaulių mieste registruotas naujas protrūkis. Šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo valdymo automatikos gamyba užsiimančioje įmonėje iš viso patvirtinta 3 atvejai.

Tęsiasi protrūkis Šiaulių lopšelyje–darželyje „Pupų pėdas“. Patvirtinti 5 nauji atvejai. Bendras atvejų skaisčius šiuo metu yra 11, iš kurių 1 antrinis atvejis patvirtintas šeimoje.

Joniškio rajono Gataučių ŽŪB patvirtintas bendras atvejų skaičius protrūkyje – 16. Patvirtinti 6 antriniai šeimos nariams ir 10 atvejų patvirtinta darbuotojams.

Telšių rajone įsikūrusioje medienos gaminių gamyba ir prekyba užsiimančioje įmonėje per vakar parą patvirtinti 4 COVID-19 ligos atvejai. Iš viso protrūkyje patvirtinti 8 COVID-19 ligos atvejai.

VMVT Telšių departamento Rietavo padalinyje nustatytas 1 COVID-19 ligos atvejis ir 2 antriniai šeimoje.

Iš viso patvirtinti 4 atvejai: 2 pirminiai ir 2 antriniai šeimoje.

Naujas protrūkis nustatytas mažmeninę prekybą vykdančioje parduotuvėje Lazdijų rajone, COVID-19 liga patvirtinta 2 asmenims. Nustatyti 6 mažos rizikos sąlytį turėję asmenys, užregistruoti tyrimui.

Tęsiasi protrūkis Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje Aštrios Kirsnos kaime, VSAT Kabelių užkardoje.

Su Krekenavos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės protrūkiu siejami 4 atvejai. COVID-19 liga susirgo 4 pacientai.

Tęsiasi protrūkis Utenos ligoninėje. Per vakar parą šiame protrūkyje užregistruoti 3 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Utenos rajone įsikūrusioje krovinių gabenimu užsiimančioje įmonėje per vakar parą patvirtinti 4 COVID-19 ligos atvejai.

Drabužių siuvimu užsiimančioje įmonėje, įsikūrusioje Utenos rajono savivaldybėje užregistruoti 3 COVID-19 atvejai, iš kurių 1 antrinis šeimoje.

Tęsiasi protrūkis Utenos apylinkės teismo Visagino rūmuose. Per vakar parą užregistruotas 1 koronavirusinės infekcijos atvejis. Iš viso užregistruoti 7 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 40.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Per pastarąją parą nustatyti 626 nauji COVID-19 užsikrėtimo atvejai, 8 žmonės mirė

Statistikos departamentas skelbia, kad per parą patvirtinti 626 nauji koronaviruso atvejai. Nuo COVID-19 mirė dar 8 žmonės. Iš viso nuo ligos jau pasveiko 183 324 sirgusieji.

Visi per pastarąją parą mirę žmonės buvo vyresni nei 60 metų. Trysi iš jų priklausė 60–69 metų amžiaus grupei, po du – 70–79 ir 80–89 metų amžiaus grupėms, vienas mirusysis nuo COVID-19 buvo 90–99 metų amžiaus.

LRT.lt pateikta Statistikos departamento užfiksuotą statistiką.

Atvejai:

626 – paskutinės paros naujų atvejų skaičius

197 343 – iš viso buvusių/esamų atvejų skaičius (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 192727)

7 262 – statistinis šiuo metu sergančių asmenų skaičius (deklaruotas: 54374)

183 324 – statistinis gyvų pasveikusių asmenų skaičius (deklaruotas: 136212)

Epidemiologiniai tyrimai:

574 – per parą epidemiologiškai ištirtų atvejų skaičius

1 177 – per parą dėl rizikingo sąlyčio izoliuotų asmenų skaičius

3 455 – per parą izoliuotų atvykusių asmenų skaičius

27 269 – bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius

Vakcinacija:

8 248 – per praėjusią parą vakcinuota pirma skiepo doze

1 061 – per praėjusią parą vakcinuota antra skiepo doze

162 148 – iš viso vakcinuota pirma skiepo doze

72 811 – iš viso vakcinuota dviem skiepo dozėmis

89 337 – iš viso laukiančiųjų antros skiepo dozės

234 959 – iš viso panaudota vakcinų

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos.

Praėjusią parą šalyje atlikti 7363 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 2 mln. 82 tūkst. 475.

Be to, per parą atlikta 637 antigeno tyrimų. Iš viso jų atlikta 32 tūkst. 644.

Iš per paskutinę parą atliktų PGR testų 8 proc. atvejų buvo teigiami. Atliekant antigeno testus teigiamų atvejų buvo 2 proc., antikūnų testus – 25 proc.

Per parą naujai į stacionarą buvo paguldyti 92 ligoniai. 72 sergantiesiems buvo pradėta taikyti deguonies terapija, dar šešiems – plaučių ventiliacija.

Iš 1 653 COVID-19 gydymui skirtų lovų šiuo metu užimtos 827.

Dėl COVID-19 laikinai nedarbingi 13 gydytojų ir 49 slaugytojai. Izoliacijoje šiuo metu yra 10 gydytojų ir 19 slaugytojų.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00