Lietuvoje

2021.02.26 07:56

TS-LKD partijos pirmininko rinkimuose – netikėtas žingsnis: vienintelis likęs kandidatas – Gabrielius Landsbergis, kiti ketinimų atsisakė

LRT.lt2021.02.26 07:56

Penktadienį dalis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) pretendentų į kandidatus skelbia bendrai pasirašytą pareiškimą, kuriame atsisako kandidatuoti TS-LKD pirmininko rinkimuose. Kaip skelbia partija, vienintelis likęs kandidatas – Gabrielius Landsbergis.

Kaip rašoma partijos pranešime, visi pretendentai į kandidatus, išskyrus dabartinį TS-LKD pirmininką Gabrielių Landsbergį, pasirašė bendrą atsisakymą kandidatuoti šiuose partijos pirmininko rinkimuose, tokį sprendimą grindžiant ypatinga pandemine situacija, reikalaujančia susitelkimo ir vieningo darbo Seime bei Vyriausybėje.

Šiuose rinkimuose didžioji dauguma partijos skyrių ir struktūrų siūlė dabartinio pirmininko Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą (72 siūlymai). Greta šio pretendento buvo siūlyti TS-LKD nariai: Paulius Saudargas (31 siūlymas), Laurynas Kasčiūnas (28), Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (12), Gintarė Skaistė (5), Žygimantas Pavilionis (3), Jurgita Šiugždinienė (3), Arvydas Anušauskas (2), Audronius Ažubalis (2), Monika Navickienė (2), po vieną kartą – Valdo Benkunsko, Irenos Degutienės, Rasos Juknevičienės, Mykolo Majausko, Kazio Starkevičiaus ir Šarūno Vaitkaus kandidatūros.

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu, suprasdami Lietuvos žmonių pasitikėjimą mūsų rinkimų programa ir siekdami tą pasitikėjimą pateisinti, atsisakome kandidatuoti TS-LKD pirmininko rinkimuose ir kviečiame telktis Lietuvai svarbiems darbams,“ – teigiama visų iškeltų TS-LKD narių pasirašytame rašte.

Neskaitant G. Landsberio daugiausiai palaikymo iš partijos skyrių bei struktūrų sulaukęs Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas teigia, jog toks apsisprendimas kilo iš matymo, jog aktyvi partijos pirmininko rinkimų kampanija trukdytų nuosekliai ir kryptingai dirbti Vyriausybei bei frakcijai Seime, atitrauktų jos narių dėmesį nuo svarbių neatidėliotinų darbų.

„Šiuo metu ne tarpusavio konkurencija vidinėse partinėse kovose, bet darbai čia ir dabar Lietuvos labui Seime bei Vyriausybėje, tiek išsivaduojant iš pandemijos ir mažinant jos pasekmes ekonomikai, tiek apginant mūsų bendruomenės atstovaujamas vertybes ir žmonių saugumą, yra visos partijos prioritetas,“ – teigia P. Saudargas. Jis pakvietė kitus kandidatus priimti bendrą sprendimą nekandidatuoti ir tuo būdu be visuotinių rinkimų pritarti tolesniam G. Landsbergio pirmininkavimui TS-LKD.

Pagal TS-LKD Pirmininko rinkimų tvarką, susiklosčius situacijai, kuomet rinkimuose dalyvauja ir yra patvirtinamas tik vienas kandidatas į TS-LKD pirmininkus, sprendimą dėl tolimesnės rinkimų eigos siūlys TS-LKD Priežiūros komitetas ir tvirtins TS-LKD Taryba.

Populiariausi