Lietuvoje

2021.02.24 19:00

LRT trumpai. Šalyje dar mėnesiui pratęsiamas karantinas: ką būtina žinoti?

LRT.lt2021.02.24 19:00

Vyriausybė trečiadienį nutarė pratęsti karantiną Lietuvoje dar mėnesiui, iki kovo 31 dienos. LRT.lt trumpai pateikia, kokie karantino ribojimai keičiasi, o kokios nuostatos išlieka.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu ir pritarus ministrų kabinetui karantino režimas Lietuvoje pratęsiamas iki kovo 31 d. 24 val.

Ministrų kabineto sprendimu vis dar yra draudžiama gyventojams judėti iš vienos savivaldybės į kitą. Ribojimas pratęstas iki kovo 15 dienos 24 valandos.

Judėjimo išimtys taikomos tik tiems gyventojams, kurie vyksta iš vienos savivaldybės į kitoje esančią savo gyvenamąją vietą, taip pat, kai iš savo gyvenamosios vietos į kitą savivaldybę vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, dėl sveikatos priežiūros paslaugų arba į darbą.

Taip pat ribojimas netaikomas, kai keliaujama į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų. Išimtis gali būti taikoma ir dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas.

Judėjimo išimtys nuo ketvirtadienio taikomos ir kai kurių konkrečių savivaldybių gyventojams. Asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių be apribojimų.

Ribojimas taip pat netaikomas asmenims, kurie vyksta į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, bet kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise. Šia išimtimi gali naudotis vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariai.

Nuo vasario 25 d. atsisakoma privalomo kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius (sutuoktinis, partneris, vaikai, įvaikiai, sutuoktinio ar partnerio vaikai, tėvai, įtėviai, globėjai). Kaukių dėvėjimas viešose uždarose erdvėse nesikeičia.

Pratęsti karantiną nuspręsta atsižvelgus į šalies epidemiologinę padėtį. Lietuvos statistikos departamento antradienio duomenimis, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 tūkst. gyventojų, buvo 242,8 atvejai, o teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 d. – 7,8 proc.

Pastebima, kad paskutiniąją savaitę susirgimų skaičius nebemažėja, o bendra teigiamų atvejų dalis bei teigiamų tyrimų dalis tarp simptomus jaučiančių asmenų pradėjo didėti.

SAM informavo, kad šią savaitę taip pat padidėjo hospitalizuojamų asmenų skaičius: šiuo metu iš viso ligoninėse hospitalizuota 1002 asmenų, iš jų 830 reikalingas gydymas deguonies terapija, 95 gydomi reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

Karantinas dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje paskelbtas praėjusių metų lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir pratęstas iki vasario 28 dienos.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų