Lietuvoje

2016.04.25 15:17

Kokie yra vairavimo įpročiai Kaune

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2016.04.25 15:17

Raudonas šviesoforo signalas kartais tampa žaliu ne tik sostinėje, bet ir Kaune. Ne vietoje einantys pėstieji ir chuliganiškai vairuojantys asmenys – apie dažniausius kelių eismo taisyklių pažeidimus kalba patys kauniečiai.

Kauno kelių policijos vadovas sako, kad pareigūnų pajėgos skirstomos pagal patvirtintą priemonių planą ir prioritetus. Pavyzdžiui, šiuo metu daugiausia skaudžių eismo nelaimių įvyksta nereguliuojamose pėsčiųjų perėjose. Dėl to daugiau pareigūnų patruliuoja būtent ten.

Kauno kelių policijos valdybos viršininkas Danas Česnauskas pasakoja, kad pažeidėjus padeda drausminti ir vairuotojų siunčiama vaizdo registravimo įrangos medžiaga. Praėjusiais metais tokių pranešimų gauta daugiau nei 2 tūkst. Vaizdo registravimo įranga ir mieste esančios kameros padeda išsiaiškinti ir kitą dažną pažeidimą Kaune.

„Vairuotojai pradeda kaltinti vienas kitą dėl rikiavimosi taisyklių pažeidimo. Tokiuose eismo įvykiuose yra pakankamai sunku nustatyti eismo įvykio kaltininką. Dėl to eismo dalyviai kreipiasi į policiją, kad išspręstų tuos ginčus, nes patys jau nesugeba, nepildo eismo įvykių deklaracijų“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje kalbėjo Kauno kelių policijos Eismo įvykių registravimo skyriaus vyr. specialistas Giedrius Petrauskas.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.